Ovčáček pošťouchl Kalouska a udeřil proti Arabovi, který odsoudil Zemana

06.09.2016 12:07

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se vyjádřil k aktuálním politickým i společenským tématům na své pravidelné tiskové konferenci. Vyjádřil se mimo jiné k aktuální kauze vepřína v Letech či k nedávné návštěvě německé kancléřky Angely Merkelové v Česku.

Ovčáček pošťouchl Kalouska a udeřil proti Arabovi, který odsoudil Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pravidelná tisková konference mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka tentokráte ze znovuotevřeného kinosálu na Pražském hradě

„Pan prezident při nedávném jednání se spolkovou kancléřkou Angelou Merkelovou vyjádřil zásadní nesouhlas s migračními kvótami, kdy uvedl, že když si někdo pozve návštěvu domů, také ji nepošle na oběd k sousedům,“ vyjádřil se úvodem Ovčáček k nedávno uskutečněné návštěvě německé kancléřky.

Mezi povinnými a nepovinnými relokacemi ilegálních migrantů podle něj není žádný rozdíl. „A je pokrytecké tvrdit opak. Faktické potvrzení kvót, byť označovaných za dobrovolné, ohrožuje bezpečnost naší země,“ zmínil také Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následně se také vyjádřil k veřejné zakázce na hlavního poskytovatele integračních služeb. Podle hlavy státu by se finance věnované do této zakázky mohly věnovat účelněji.

Dle Ovčáčka Zeman tento měsíc zahájí další kolo návštěv regionů. Zavítá do Pardubického kraje. V New Yorku pak pronese klíčový projev, zúčastní se i konference Dialog civilizací na ostrově Rhodos. Kontroverzní setkání, které kritizuje například TOP 09, pořádá šéf ruských železnic Vladimir Jakunin, jenž je na americkém sankčním seznamu. 

„Podle nejnovějších informací se setkání zúčastní slovenský premiér Robert Fico, maďarský premiér Viktor Orbán, řecký premiér Alexis Tsipras či exprezident Václav Klaus. Bohužel Miroslav Kalousek nebyl pozván,“ uvedl Ovčáček. Zeman se následně zúčastní také oslav státního svátku Slovenska Dne Ústavy, Masarykovy vatry v Lánech či jednání tripartity, kde se zúčastní diskuze o rozpočtu. 

„Pan prezident vítá rozhodnutí odvolacího soudu v kauze Ferdinanda Peroutky,“ vrátil se Ovčáček také k rozhodnutí soudu.

Závěrem se Ovčáček vyjádřil také ke slovům vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zaída Husajna, který Zemana zařadil mezi populistické politiky. „Mohu potvrdit, že pan prezident bude nadále bránit ČR před nebezpečím terorismu. Žádný komisař nebude naší zemi diktovat. Je to nepříslušné a nepřístojné,“ zkritizoval Husajna Ovčáček s tím, že mu vadí i to, že Husajn zasahuje do prezidentské kampaně v USA.

K probíhající diskuzi ohledně vepřína v Letech uvedl, že tábor byl zpočátku koncipován jako pracovní a posléze se stal koncentračním. „Otázkou vykoupení vepřína v Letech se zabývala již vláda Miloše Zemana, která zde udělala pietní místo. Je na současné vládě, jak bude postupovat,“ vyjádřil se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…