Ovládáme zatím Bílý dům, ČT až příští rok, vypálil proti Zemanovi Kalousek

11.03.2015 19:41

Neodvysílání úterní tiskové konference hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka v České televizi (ČT) považuje prezident Miloš Zeman za směšnou a dětinskou pomstu za jeho výrok, že ČT neplní veřejnoprávní funkci. Poznamenal, že Česká televize je do značné míry ovlivňována TOP 09. "Jistý konflikt" s televizí prý Zeman má od doby, kdy její ředitel Petr Dvořák prohlásil, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nevlastní. Zeman to dnes řekl ČTK. ČT i TOP 09 prezidentovo tvrzení odmítly.

Ovládáme zatím Bílý dům, ČT až příští rok, vypálil proti Zemanovi Kalousek
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve Dvoře Králové

"Veřejnoprávní televize není objektivní, je jednostranná, je do značné míry ovlivňována TOP 09, a já to pokládám za neplnění veřejné služby a za neplnění příslušných zákonů, které se k veřejné službě vztahují," zdůraznil. Jako doklad toho, že je pod vlivem TOP 09, uvedl, že v Radě pro televizní a rozhlasové vysílání podle něj zasedají minimálně tři členové se vztahem k této straně. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Veřejnoprávní televize jakékoliv politické ovlivňování odmítla. "Jediné politické tlaky, které Česká televize zaznamenává, jsou tlaky v podobě vyjádření prezidenta republiky a senátního návrhu Jana Veleby a jejich subjektivních hodnocení vyváženosti zpravodajství, která odmítáme," uvedla mluvčí Alžběta Plívová. Z analýz nezávislé agentury Media Tenor projednaných Radou ČT podle ní vyplývá, že složení hostů, stejně jako "tonalita" výstupů, publicistických, zpravodajských a diskuzních pořadů vysílaných na kanálu ČT24 v loňském roce odrážejí rozložení politických sil v Parlamentu.

"Zatím ovládáme pouze Bílý dům, na Českou televizi se chystáme až příští rok," řekl v reakci na Zemanova slova první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…