Ožrali Zemana. Dokonale. Napsal...

26. 1. 2016 8:41

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno) se posměšně vyjádřil o výrocích prezidenta, které pronesl v neděli v pořadu Partie televize Prima.

Ožrali Zemana. Dokonale. Napsal...
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Prezident Zeman v Partii televize Prima

Hollan na svém facebookovém profilu napsal: „Po shlédnutí včerejší Partie s Milošem Zemanem už nemám o budoucnost Jihomoravského kraje žádné obavy. Ve všem, co tápeme, nám moudrý vladař poradí: Vyřeší po vzoru Ježíše problém pančovaného vína, kanálem Dunaj–Odra–Labe zajistí vláhu našim lánům a osobně společně s Michalem Haškem ochrání naše hranice před hordami návštěvníků z Rakous.“

Miloš Zeman v neděli v Partii na televizi Prima mimo jiné řekl: „Jižní Morava, jak víte, je kraj vína. Vyrábí se tam 90 procent celkové produkce vína České republiky. A jižní Morava má problémy s pančováním vína a snaží se mu čelit. Druhé téma je sucho,“ uvedl Zeman s tím, že jižní Morava byla postižena nejvíce z celého Česka. „Je zapotřebí změnit systém ochrany vody v krajině,“ dodal. Podle něj je ve hře stále kanál Dunaj–Labe–Odra. „Protože vodohospodáři říkají, že tento kanál by mohl přispět k zadržení vody v krajině. Dokonce mi náš velvyslanec v Rakousku říkal, že Rakušané teď, díky suchu, začínají měnit svůj názor,“ řekl prezident.

Hollan se prezidentovi vysmál také ohledně problematiky brněnského železničního uzlu. Zeman podle Hollana prý moderátorce říkal, že na všechno má nějaký názor, ale na „šoupání“ s brněnským nádražím ne. V Brně totiž vzbuzuje už delší dobu kontroverze plán na přesun brněnského hlavního vlakového nádraží dále od centra města, což má údajně umožnit větší rozvoj širšího městského centra.

Podle Hollana je Miloš Zeman „MacGyver české politiky“. „Jen je škoda, že mu při tom vypadává pamět, protože byť nyní tvrdí, jak na šoupání s nádražím nemá názor, byla to jeho vláda, která 6. května 2002 usnesením č. 457 o odšoupnutí nádraží rozhodla. Na obranu Miloše Zemana je třeba uvést, že si ono rozhodnutí může jen stěží pamatovat – ožrali ho před tím dokonale,“ dodal Hollan.

Celý text příspěvku Matěje Hollana na jeho facebookovém profilu:

Po shlédnutí včerejší Partie s Milošem Zemanem už nemám o budoucnost Jihomoravského kraje žádné obavy. Ve všem, co tápeme, nám moudrý vladař poradí: Vyřeší po vzoru Ježíše problém pančovaného vína, kanálem Dunaj-Odra-Labe zajistí vláhu našim lánům a osobně společně s Michalem Haškem ochrání naše hranice před hordami návštěvníků z Rakous.

Nadto vyřeší bezdomovce tím, že je nástěhuje do ghett z kontejnerů; samozřejmě jen ty, co budou pracovat a začlení se.

A jen tak, aby řeč nestála, vyřeší problém brněnského železničního uzlu - "šoupání" s nádražím prý nikdy nerozuměl a, jak říkal paní moderátorce, na všechno má nějaký názor, ale na šoupáním s nádražím ne.

Miloš Zeman je zkrátka MacGyver české politiky. Jen je škoda, že mu při tom vypadává pamět, protože byť nyní tvrdí, jak na šoupání s nádražím nemá názor, byla to jeho vláda, která 6. května 2002 usnesením č. 457 o odšoupnutí nádraží rozhodla. Na obranu Miloše Zemana je třeba uvést, že si ono rozhodnutí může jen stěží pamatovat - ožrali ho před tím dokonale.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Jílkové se řešily dávky. Padla tvrdá slova kolem Romů z úst Jiřího Ovčáčka

22:57 U Jílkové se řešily dávky. Padla tvrdá slova kolem Romů z úst Jiřího Ovčáčka

Zhoršuje prezident Zeman etnické napětí ve společnosti? Nebo se Romové stali obětí dezinformační kam…