Ozvali se nám z ambasády Ázerbájdžánu. Tady jsou horké informace z bojové linie

08.10.2020 14:18

Arménské ozbrojené síly pokračují v zaměřování na obyvatelstvo, soukromé domy a další civilní infrastruktury v rezidenčních oblastech podél linie kontaktu. “Tím hrubě porušily povinnost vůči mezinárodnímu humanitárnímu právu, včetně Ženevské úmluvy z roku 1949,“ stojí v tiskové zprávě velvyslanectví Ázerbájdžánské Republiky.

Ozvali se nám z ambasády Ázerbájdžánu. Tady jsou horké informace z bojové linie
Foto: Velvyslanectví Ázerbájdžánské Republiky
Popisek: Konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem

Civilní budovy, včetně nemocnic, škol, školek a hřbitovů, byly vystaveny arménskému ostřelování včetně dělostřelectva a ostatních těžkých zbraní. Prozatím bylo zabito celkem 25 civilistů, včetně dětí a seniorů, 127 civilistů jsou hospitalizováni s nesčetnými zraněními v důsledku ostřelování. 316 soukromých domů a 56 civilních budov bylo zničeno v rámci ozbrojeného útoku.
 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 42325 lidí
„Arménské ozbrojené síly pokračovaly s odpalováním taktických balistických střel na hustě obydlené oblasti měst, rozšířily teritorium svých vojenských aktivit a začaly vypouštět taktické balistické střely do měst, která jsou hustě osídlena a dominují vážnou civilní infrastrukturou, která je důležitá pro region,“ stojí v tiskové zprávě.
 
Minulou neděli bylo odstřelováno průmyslové město Mingačevir, které se nachází 100 km od regionu, kde probíhají boje a má 100 000 obyvatel. V tomto městě se také nachází přehrada a elektrárna. Jedna střela, která neexplodovala, přistála před budovu tepelné elektrárny Ázerbájdžánu, která se nachází v komplexu vodní elektrárny. Druhá raketa, která také neexplodovala, přistála přímo před soukromý dům a třetí raketa už soukromý dům zasáhla a způsobila zranění pěti civilistům a zničení domu.
 
„Podle Národního centra pro environmentální prognózy, následky možných útoků na tento komplex mohou být pro Ázerbájdžán a tento region katastrofické. Voda ze zničené přehrady by mohla zaplavit velkou část území od centrální části, až po východní část území, kde se nachází Baku. Je to více než 240 km. Takové škody by mohly vést k dramatickým ekologickým, infrastrukturním a humanitárním katastrofám, které mohou způsobit zabití nespočet civilistů. Přibližně polovina obyvatel Ázerbájdžánu může utrpět obrovský výpadek elektřiny. V důsledku zničení přehrady se mohou vážně poškodit strategické a energetické cesty,“ uvádí ázerbajdžánské velvyslanectví. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …