PES chcípl, zapomeňte na něj. Za dva týdny bude nový systém, slibuje ministr

09.04.2021 17:40

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger se nehodlá vracet k protiepidemickému systému PES. Blatného dítě je prý třeba přeskupit a doladit. Občané si mají počkat asi čtrnáct dní.

PES chcípl, zapomeňte na něj. Za dva týdny bude nový systém, slibuje ministr
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr zdravotnictví Petr Arenberger

„My jsme se rozhodli, že půjdeme trochu jiným směrem. Na psa zapomeňte, pokud to není váš pes v boudě na dvorku, na toho nezapomínejte, ten vás uvidí rád,“ zažertoval na tiskové konferenci nový ministr. Resort zdravotnictví podle něj připraví jiný systém rozvolňování.

Tato nová verze systému by měla být hotová asi za 14 dní. „My v podstatě budeme vycházet z toho, co v tom psovi je. Tedy z těch jednotlivých skupin, ale i ty mohou doznat nějakých změn podle toho, jakou jsme měli třeba zpětnou vazbu už v té první verzi. Zároveň to chceme ještě doladit se zájmovými skupinami,“

Současný systém PES ministerstvo dle Arenbergera využije, ale nějakým způsobem ho bude prý nutné „přeskupit  a doladit“. „V podstatě, kdo chce, tak tomu dále může říkat pes, ale já bych se od toho výrazu už možná trochu odsunul s tím, že se bude z logiky věci jednat o jiný systém,“  dodal Arenberger s tím, že vizuál systému bude rovněž změněn.

Protiepidemický systém PES uvedl v život po svém nástupu loni v listopadu dnes již bývalý ministr Blatný. Resort ani vláda se ale v posledních měsících tabulkami vůbec neřídily. Zdůvodněno to pak bylo šířením nakažlivějších mutací koronaviru, čímž údajně rozvolňovací tabulky systému PES ztratily svůj smysl. 

                                                                                                                       

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

13:46 Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vz…