Pacient s koronavirem utekl z Bulovky. Našli jej po půl hodině

19.03.2020 20:05

Pacient nakažený koronavirem se dnes pokusil utéct z pražské Nemocnice Na Bulovce, kde byl hospitalizovaný na lůžkovém oddělení od 14. března. Policisté ho vypátrali po 30 minutách nedaleko nemocnice. Šíření viru může být nově považováno za trestný čin, píše ČTK.

Pacient s koronavirem utekl z Bulovky. Našli jej po půl hodině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce
reklama

Podle policie se muž venku s nikým do kontaktu nedostal. „Podle prvotních informací šel muž z nemocnice pěšky a s nikým nepřišel do kontaktu,“ oznámili policisté na Twitteru. Pražští policisté obdrželi oznámení o útěku pacienta z infekčního oddělení v 16:50. Zhruba po půlhodině muže našli nedaleko Bulovky v Povltavské ulici. 

Minulý týden vláda Covid-19 zařadila na seznam nakažlivých nemocí, jejichž šíření může být považováno za trestný čin. Podle trestního zákoníku hrozí za šíření nakažlivé choroby až tři roky vězení, v případě stavu ohrožení státu pak až osm let. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…