Padají hlavy i hodně ostrá prohlášení. Trump účtuje

08.02.2020 19:19

Americký prezident Donald Trump slaví. Dočkal se totiž zproštění ústavní žaloby Senátem, což nejprve oslavil ve dvou vítězných projevech, ale následně se rozhodl mstít. Píše o tom server Novinky.cz.

Padají hlavy i hodně ostrá prohlášení. Trump účtuje
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN
reklama

Mezi Trumpovými nepřáteli je například Mitt Romney. Jediný republikánský senátor, který hlasoval pro Trumpovo sesazení. A právě lidi, kteří takto hlasovali, prohlásil Trump za nečestné a zkorumpované. Dle jeho slov musel kvůli nim on, celá jeho rodina i země, v níž žije, projít strašlivým utrpením.

„Nemůžeme to nechat být,“ uvedl Trump. Například co se týče Romneyho, se nyní spekuluje, že by prezident mohl přímo financovat jeho protikandidáta v senátorských volbách, případně tlačit na sponzory, aby jej přestali podporovat. Také je možné, že by mohl začít blokovat legislativní snahy Romneyho v Kongresu. 

Kromě toho také Trump vyhodil z Národní bezpečnostní rady Bílého domu podplukovníka Alexandera Vindmana. Ten totiž vystupoval proti Trumpovi jako svědek. Trump nyní tvrdí, že Vindman byl neukázněný a od nadřízeného dostal špatné hodnocení. 

O své místo přišel i bratr Alexandera Yevgeny, a to přestože se do vyšetřování veřejně nezapojil. Vyhazov pak podle všeho potká i amerického velvyslance při EU Gordona Sondlanda. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…