Pakáž z ČT? Jaroslav Plesl přilil olej do ohně tak, že na Kavčích horách budou vyhazovat počítače z okna

01.02.2017 11:27

Česká televize se pustila do souboje s ministrem Andrejem Babišem, přičemž má sama velký problém se svou důvěryhodností. Proto se šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl domnívá, že jeho veřejný obraz spíše posílí. Už proto, že zpoza televizních tváří velmi okatě vykukuje jiný miliardář, který má pověst ještě mnohem horší než Babiš.

Pakáž z ČT? Jaroslav Plesl přilil olej do ohně tak, že na Kavčích horách budou vyhazovat počítače z okna
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Končící velvyslanec USA Andrew Schapiro v pořadu Interview ČT24.

Reportéři Marka Wollnera a s nimi celá Česká televize neprožívají příliš šťastné dny. Andrej Babiš jim nejprve na kameru řekl, že jsou „zkorumpovaná pakáž“, a pak na jejich reportáž ještě podal stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

A teď se do nich pustil i Jaroslav Plesl, šéfredaktor Babišovy MF DNES. Podle něj dnes z běžných diváků všichni vědí, co je Česká televize zač, a o úrovni veřejnoprávního zpravodajství si myslí svoje.

„Když si běžný divák dneska pustí jakékoli zpravodajství či publicistiku ČT, samozřejmě se mu vybaví všechna do očí bijící selhání této veřejnoprávní instituce od migrační krize přes brexit až po americké volby,“ vysvětluje šéfredaktor.

„Jestli si na Kavkách někdo myslí, že můžou do studia dál zvát třeba Daniela Anýže, aniž by si divák vzpomněl, jaké nesmysly pan Anýž v ČT vykládal dlouhé měsíce před Trumpovým zvolením, pak jsou úplně padlí na hlavu,“ dodává konkrétní příklad oblíbeného experta na politiku USA, který se podílel také na neblaze proslavené „Americké volební noci“, za kterou ČT potrestala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. A takových příkladů by se prý našly desítky.

Běžný divák podle Plesla dnes vnímá Českou televizi jako nikoliv zpravodajskou, ale politickou instituci, podporující jednu ideologickou linii, která je navíc v české společnosti těžce minoritní. Jedná se o linii prosazovanou v ČR miliardářem Zdeňkem Bakalou, jakousi skromnější českou obdobou krále neziskovek George Sorose. „To jsou všechny ty Knihovny Václava Havla, TOP 09, Evropské hodnoty, protiruské postoje, gender témata ve 168 hodin, promigrační propaganda atd.,“ představil Plesl šíři jeho zaměření.

„A teď si představte, jak na lidi asi působí, když Česká televize (a.k.a. Bakala TV) začne Babiše dusit na tom, že si za miliardu koupil dluhopisy své fungující firmy, když Bakala naopak dluhopisy své firmy prodával investorům a výnosy ve výši desítek miliard korun si posílal do kapsy jako dividendu, aby firmu nakonec nechal zkrachovat,“ dodal k nejnovější investigativní iniciativě Marka Wollnera a spol.

Je prý celkem jasné, na čí stranu se v tomto střetu postaví normální člověk. A ani prý nemusí být ze Slezska, kde je nepopularita uhlobarona Bakaly díky jeho podnikatelskému „úspěchu“ v OKD nejvyšší.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

20:05 „I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na…