Pákistánský ministr obrany se nechal nachytat a málem rozpoutal jadernou válku

25.12.2016 11:03

Pákistánský ministr obrany Muhammad Asif Khawaja si pořádně naběhl. Uvěřil falešné zprávě a Izraeli hrozil jaderným útokem. Naštěstí se vše vyjasnilo dříve, než k nějakému útoku reálně došlo.

Pákistánský ministr obrany se nechal nachytat a málem rozpoutal jadernou válku
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Před několika týdny dovedla falešná zpráva šířená po internetu jednoho muže k tomu, aby vtrhl do pizzerie a ohrožoval její návštěvníky zbraní. Muž uvěřil lži, že jde o podnik, kde vrcholní politici Demokratické strany USA zneužívají děti. Teď se ukázalo, že falešným zprávám může uvěřit i ministr. Dokonce i ministr obrany, píše server amerického deníku New York Times.

„Ministr obrany Pákistánu Khawaja Mohamed chřestil na sociální síti Twitter zbraněmi vůči Izraeli poté, co uvěřil falešné zprávě o tom, že Izrael hrozil Pákistánu jaderným útokem jako odvetu za případné zapojení do konfliktu v Sýrii,“ všiml si americký deník. Pákistánský šéf obrany prostřednictvím svého účtu na oplátku varoval židovský stát, že i jeho země disponuje jadernými zbraněmi.

Celý článek najdete zde

Pákistánského ministra nevarovalo ani to, že v článku bylo obsaženo jméno jednoho z bývalých ministrů obrany státu Izrael Moše Ja'alona. Právě on měl za vládu židovského státu hrozit útokem. Článek ale nezmiňoval  ministra současného – Avigdora Liebermana. Ten popřel, že by Izrael Pákistánu hrozil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…