Palas musí ukázat účty Kalouskovým detektivům

08.11.2011 6:42 | Zprávy

Majetkové poměry někdejšího ministra zemědělství a nynějšího moravskoslezského hejtmana a senátora Jaroslava Palase začal prověřovat Finančně analytický útvar (FAÚ) ministerstva financí.

Palas musí ukázat účty Kalouskovým detektivům
Foto: redakce
Popisek: Senátor Jaroslav Palas

MF Dnes má prý k dispozici dopis, kterým se ministerstvo před několika týdny obrátilo na banky s žádostí o poskytnutí informací, zda u nich má Palas či jeho manželka Jiřina účty, a pokud ano, požaduje útvar výpisy od roku 2007. Dopis poslal šéf FAÚ Milan Cícer. 

Důvodem může být stavba domu v Jeseníkách za desítky milionů korun. Není totiž jasné, z jakých prostředků ji Palas financuje. Hejtman tvrdí, že jde o úspory. Ministerstvo financí stejně jako u jiných případů k celé záležitosti oficiálně mlčí, aktivity svých vyšetřovatelů nikdy veřejně nekomentuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par, čtk

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…