Pamětník z Novy napsal Johnovi: Pepu Klímu štve, že budeš dál škodit

07.11.2012 7:26

Do otevřeného sporu novináře Josefa Klímy a předsedy strany Věcí veřejných Radka Johna se přidává i třetí strana - zakladatel a první šéfredaktor pořadu Na vlastní oči Radek Bajgar. I tohoto jeho bývalého kolegu totiž pobouřil Johnův návrat do novinařiny, aniž by se však vzdal politické kariéry. Těšili jsme se, že už jsi skončil, ale budeš škodit dál, vzkazuje Bajgar v otevřeném dopise.

Pamětník z Novy napsal Johnovi: Pepu Klímu štve, že budeš dál škodit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

Před pár dny napsal bývalý kolega Radka Johna Josef Klíma nynějšímu šéfovi Věcí veřejných otevřený dopis. Byl hlavně o tom, že z politiky už se do novinařiny vracet nelze. A také o tom, že by John měl přestat tvrdit, jak skvělým novinářem byl, když za posledních deset let pořadu Na vlastní oči nic nenatočil, ani nenapsal. 

John reagoval slovy, že jde o čirou závist. Nyní se však na Klímovu stranu přidává další spolupracovník Radek Bajgar.

My nasazovali krk, ty ses tahal s Janouškem...

Podle Bajgara je novinář kredit, který John ztratil a už ho nikdy nezíská, protože rozprodal a zničil pořad Na vlastní oči. „Proč myslíš, že z Tebe v těch penězovodech udělali "předsedu představenstva"? Protože jsi manažer? To těžko,“ píše v otevřeném dopise kolega Bajgar, který uveřejnily LN, a pokračuje: „Zatímco Klíma, Kroupa a ostatní po nocích točili, a občas nasazovali i ten krk, Ty ses tahal s Janouškem.“

Podle Bajgara John s véčkama vyloučili na dlouhou dobu příchod nové nadějné politické strany. „Po tom Vašem nepovedeném kabaretu s Bártou, Kočí, Škárkou, Dobešem a dalšími, s Tebou v čele, se najednou i ODS či ČSSD jevily jako rozumné zavedené stran,“ míní Bajgar.

Klímovi jen ruply nervy

Na konec dopisu Bajgar omlouvá Klímu i celé vytmavení Johnova kroku. Klíma se totiž těšil, že už od Johna bude pokoj. „Zaskočilo ho, stejně jako nás, že asi budeš škodit dál,“ píše se v dopise.

„Takže se prosím nezlob na Pepíka Klímu, že napsal ten článek. Nešlo o podlost či zášť, jak píšeš, na to je Pepa příliš hodný člověk, který Tě bránil, i když už dávno neměl. Předpokládám, že mu prostě jen ruply nervy,“ dodává Bajgar.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radim Fiala dal facku Janu Hamáčkovi: ČSSD zneužívá Ministerstvo vnitra

23:13 Radim Fiala dal facku Janu Hamáčkovi: ČSSD zneužívá Ministerstvo vnitra

Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala ve sněmovní debatě k návrhu opozice na vyslovení nedůvěry promlu…