Pane Babiši, ničíte mi barák, naříká občanka. Podle firmy Agrofertu je to trochu jinak

25.07.2017 9:32

Novinářka Sabina Slonková se na serveru Neovlivní.cz rozepsala o osudu lidí, kteří měli v posledních letech tu smůlu, že se jejich osudy na nějaký čas protnuly s osudem Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO prý vždycky dostal co chtěl a podle všeho mu bylo jedno, jak se to podepíše na lidech, od kterých získával, co chtěl.

Pane Babiši, ničíte mi barák, naříká občanka. Podle firmy Agrofertu je to trochu jinak
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve Vlčnově se konala tradiční jízda králů a byli tam i někteří politici

Paní Marie Kaiseršotová si deset let zvelebovala domek a těšila se, jak bude spokojeně bydlet, až skončí. Z oken se měla dívat na stromy, na mlýn a užívat si klidu při pohledu z okna. Jednoho dne ale přišel Andrej Babiš a tenhle sen zničil. Mlýn totiž jednoho dne zmizel a na jeho místě vyrostla dvě sila na obilí společnosti Agrofert. Tu Babiš založil, mnoho let řídil a teprve nedávno převedl Agrofert do svého svěřenského fondu. Aby vyhověl novele zákona o střetu zájmů, kterou opakovaně kritizoval.

Dnes kolem domu paní  Kaiseršotové projíždí jedno auto za druhým a všude poletuje prach. „Znehodnotili mi barák, připravili mě o zdraví. Co práce mě to stálo a všechno má přijít vniveč jen proto, že pro někoho zákony neplatí? To tedy ne,“ uvedla rázná čerstvá důchodkyně Kaiseršotová.

Dvě nová sila prý zničila život celé obci. Kamiony notně zkomplikovaly  dopravu v regionu a lidem se prý dnes kvůli silům rozhodně nežije lépe. Marie Kaiseršotová se proto dokonce obrátila na soud, aby nechal sila zmizet, protože byla údajně postavena bez řádného stavebního řízení, ve kterém by se mohli sousedé k projektu vyjádřit.

„Ve vsi stojí i další sila jiné firmy a ta byla postavena v rámci řádného stavebního řízení. V případech sil Agrofertu ale žádné řízení nebylo, povolili jim to jen územním souhlasem, ačkoli to jsou mnohem větší sila a mnohem prašnější,“ vypočítává Kaiseršotová.  Psala prý kvůli tomu i samotnému Babišovi, ale vůbec se neozval.

Na stranu dámy se teď postavila ministraně pro místní rozvoj Karla Šlechtová nominovaná Babišovým hnutím ANO. I ministerstvo požaduje přezkoumání výstavby sil.

Společnost ZZN Polabí z holdingu Agrofert nabízí trochu jiný pohled na celou kauzu.

„Měli jsme vždy zájem řešit požadavky paní ing. Kaiseršotové smírnou cestou a zabývat se jimi. Společnost probrala s ing. Kaiseršotovou všechny varianty, ale například směnu jejího domu za nový v Říčanech jsme nemohli vzhledem k nepoměru hodnot přijmout. Výměnu za dům ve srovnatelné lokalitě paní Kaiseršotová odmítla. Paní inženýrce jsme se snažili vyjít vstříc řadou úprav, k nimž patří opatření k zamezení odlesků sila umístěním stínící sítě, všechny zdroje hluku byly nad rámec původního projektu opatřeny zvukovou izolací a tlumiči, kvůli zamezení úniku prachu je příjmová hala uzavíratelná, v rámci výstavby jsme opravili a vybudovali nové betonové povrchy komunikací, a to uvnitř i vně areálu, abychom snížili víření prachu. Bohužel paní inženýrka svoje nároky neustále stupňuje,“ stojí ve stanovisku, které ředitel firmy ZZN Polabí Roman Kubíček vydal poté, co na případ stříbrných sil v Klučově upozornil deník Referendum.

Celý článek naleznete ZDE.

Marie Kaiseršotová však tvrdí, že o domu v Říčanech nikdy nebyla řeč. Přiznává ovšem, že směnu domů ve stejné lokalitě odmítla, protože by si tím příliš nepomohla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Musela. Aňa Geislerová o zdraví Zemana. A pak jí zkazili radost

11:14 Musela. Aňa Geislerová o zdraví Zemana. A pak jí zkazili radost

Herečka Aňa Geislerová, která dlouhodobě nemá ráda prezidenta Miloše Zemana, neodolala a přihlásila …