Pane Babiši, to myslíte vážně? Máme video, které usvědčuje vašeho politika, že spí v pracovní době. A vy s tím nejste schopni nic udělat

08.03.2017 14:52 | Zprávy

Ono to vypadá jako nevinné hašteření. Jako nenápadný souboj ParlamentníchListů.cz a zastupitele ANO Jaroslava Štěpánka. Jenomže tentokrát je vše jinak. Naše redakce získala exkluzivní záznam z jednání zastupitelstva Prahy 10, které jednoznačně ukazuje, že tento Babišův politik během rokování usíná. A to opakovaně, navíc přímo před kamerami.

Pane Babiši, to myslíte vážně? Máme video, které usvědčuje vašeho politika, že spí v pracovní době. A vy s tím nejste schopni nic udělat
Foto: Praha 10
Popisek: Jaroslav Štěpánek v pracovní době

Shrňme dosavadní skutečnosti. O tom, že Jaroslav Štěpánek během jednání na pražském magistrátu spí, jako první informovala sociální síť Facebook. Nikdo z hnutí ANO po dobu několika týdnů tyto fotografie nezpochybnil, nenapadnul. ParlamentníListy.cz mají k dispozici potvrzení admina početné skupiny Řekněte ANO ne, který tvrdí, že v souvislosti s fotografiemi Jaroslava Štěpánka nebyl nikdy a nikým oficiálně kontaktován.

Poté, co jsme na snímky několikrát upozornili, předseda ANO Babiš jednoznačně konstatoval, že bude „informovat jeho organizaci a krajského předsedu, že takoví lidé v hnutí nemají místo, nechť zjednají nápravu!“ Také proto jsme kontaktovali Martina Stropnického, ministra obrany, který je v současnosti krajským předsedou.

„Pane kolego Stropnický, udělejte si tam pořádek, je to ostuda,“ dodal Babiš s tím, že se všem omlouvá za Štěpánkovo chování. „Já (ho) nevybíral,“ vzkázal závěrem. „Velká kumulace funkcí i ‚únava‘ na schůzích je samozřejmě něco nepřípustného,“ řekl naší redakci Stropnický s tím, že Štěpánek bude (vy)řešen striktně v souladu se stanovami hnutí.

To se ovšem doposud nestalo. ParlamentníListy.cz oslovily celé pražské vedení hned několikrát – opakovaně. „Krajské předsednictvo krajské organizace Praha vyzvalo pana Štěpánka k vysvětlení situace kolem jeho osoby v souvislosti s publikovanými články. Pan Štěpánek sdělil, že připravuje vysvětlující dopis, který předá předsedovi hnutí a předsedovi krajské organizace. Na jeho základě bude svolané společné jednání zastupitelského klubu ANO a krajského předsednictva k zaujetí stanoviska,“ uvedl předseda ANO v Praze Martin Stropnický. Informaci v SMS zprávě potvrdil i místopředseda Grabein Procházka. Místopředseda Jan Říčař z Prahy 11 na SMS z úterý neodpověděl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

20:57 Drulák: Česko jako polokolonie. Volba občanů není svobodná

Bez svobody není demokracie, jak zdůraznil zakladatel spolku Svatopluk Petr Drulák. Současný režim j…