Pane Bělobrádku, máte vůbec nějaké svědomí? A takto vicepremiér čtenáři odpověděl

02.12.2015 16:49

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpovídal na dotazy čtenářů, týkající se mimo jiné muslimů či Turecka.

Pane Bělobrádku, máte vůbec nějaké svědomí? A takto vicepremiér čtenáři odpověděl
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pavel Bělobrádek

„Co soudíte o chování Turecka?“ zeptal se v souvislosti se sestřelením ruského letounu čtenář. Podle něj turecký prezident jasně ukázal, že podporuje islámský terorismus. „Není celý incident záměrný pro vyvolání světové války?“ pokračoval ve svém dotazu čtenář.

„Prezident Erdogan slíbil, že když se prokáže, že Turci obchodují s ropou z ISIL, že odstoupí. O vyvolání války snaha není,“ odpověděl Bělobrádek s tím, že sestřelení ruského letounu rozhodně nepovažuje za šťastné.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Řeč přišla i na Anderse Breivika, který zabil desítky mladých lidí na táboře. Odsouzen byl mimo jiné i za terorismus. „Odpůrcům islámu předhazujete Breivika, a to vám nevadí, že zakladatel islámu byl horší než Breivik? A i pro nejumírněnějšího muslima je nedotknutelný?“ zeptal se čtenář. „Vy nechápete, že veškeré zločiny páchané islamisty jsou obhajitelné dle koránu, vždyť Mohamed dělal to samé?“ pokračoval s tím, že Bělobrádek dle něj argumentuje radikalizací křesťanů v Africe. „Na rozdíl od muslimů oni jednají proti výkladu Bible. I když vytáhnete Starý zákon, vždy jednají proti duchu učení Krista. Vy to nechápete?“ zeptal se.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Náboženský text je otázka výkladu. V tom je problém. A jakékoli prvky jakéhokoli náboženského výkladu či ideologie, která je proti demokracii a svobodě, jsou protiústavní,“ sdělil.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Máte vůbec nějaké svědomí?“ zeptal se jízlivě také jeden ze čtenářů. Bělobrádek se však nenechal vyvést z míry. „Jasně,“ odpověděl.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

9:04 Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

Vítězství Vladimira Putina v ruských prezidentských volbách přijala většina západních vůdců chladně.…