Pane Filipe, odpůrci komunistů nemusí příští čtyři roky mlčet, píše komentátor

18.10.2012 11:37

V Karlových Varech se chystá protestní pochod namířený proti možné komunistické vládě na kraji. Komunisté v regionu zvítězili a podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by to měli respektovat i odpůrci KSČM, protože v opačném případě hrozí i narušení ústavních pořádků. Komentátor Martin Zvěřina k tomu v textu pro čtvrteční Lidové noviny poznamenává, že na protesty mají občané právo.

Pane Filipe, odpůrci komunistů nemusí příští čtyři roky mlčet, píše komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

„Samozřejmě to neznamená, že mandáty KSČM jsou neplatné, ale zároveň to rozhodně neznamená, že ti, kteří u voleb nebyli, musejí příští čtyři roky držet ústa, jak si přeje soudruh Filip. Než zas někdo vyhlásí boj „primitivnímu antikomunismu“, nechť vysvětlí, proč je veřejné vyjádření obav z vládnutí strany, která má na svědomí poslední diktaturu, nedemokratické," píše Zvěřina.

Celý článek V. Filipa ZDE

Poukazuje přitom na to, že volební účast, která se ve volbách do krajů pohybovala okolo 36 procent, dává tušit, kolik lidí komunisty ve skutečnosti volilo. Stejně tak je otázka, proč nešli k volbám ti, kterým se dnešní triumf komunistů nelíbí, je však třeba říci, že zisk komunistů v Karlovarském kraji, kde pro ně hlasovalo přibližně 16 600 občanů, neznamená, že ostatní obyvatelé kraje mají mlčet.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

16:46 ŽIVĚ: Babiš s Orbánem na obhlídce hranic před nelegální migrací

Český premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil v Maďarsku svého kolegu, premiéra Viktora Orbána. Sešli s…