Pane Ovčáčku, proč jste takovej vůl, vyslechl si mluvčí v rádiu. Také vyprávěl, jak dostal od Zemana „vycinkáno“

26.05.2018 19:15

Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten na sebe „práskl“, že nedokončil vysokou školu. Prozradil také, za co mu prezident Miloš Zeman vyčinil a co ho hodně, ale opravdu hodně zlobí na českých novinářích. Mírně řečeno...

Pane Ovčáčku, proč jste takovej vůl, vyslechl si mluvčí v rádiu. Také vyprávěl, jak dostal od Zemana „vycinkáno“
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jiří Ovčáček v pořadu Horké téma

Hned v úvodu na sebe Ovčáček „práskl“, že kdysi sice začal studovat vysokou školu, ale nikdy ji nedokončil, takže nemá vysokoškolské vzdělání. Předpoklady pro výkon funkce mluvčího prezidenta republiky přesto splňuje.

To však neznamená, že by někdy neudělal nějakou chybu. Jednou před veřejným vystoupením prezidenta prý Ovčáček nedal hlavě státu kompletní monitor tisku a to byl přešlap, který by se hradnímu mluvčímu stávat neměl. Mohlo se totiž stát, že na veřejné akci padne dotaz k tématu, o němž by prezident nebyl informován. „To jsem dostal trošku vycinkáno,“ prozradil.

Poté se pořádně obul do novinářů. „Samozřejmě jsou některé nechutné novinářské dotazy, které se týkají třeba zdravotního stavu prezidenta. ... Jsou pořady a jsou novináři, kteří vždycky čekají, až se pan prezident bude zvedat a bude si brát hůlku a to s radostí natáčejí. A to se mi prostě nelíbí,“ zdůraznil.

„Novináři nemají Miloše Zemana rádi a nemají ho rádi 29 let. Řada novinářů a především komentátoři mají pocit, že by měli řídit politiku. A oni mají rádi politiky, kteří když si přečtou jejich komentář, tak začnou ty teze, které jsou v nich uvedeny, uvádět v život. A Miloš Zeman takové rady neposlouchá. Neposlouchá rady různých komentátorů. Ono většinou, a to je zlaté pravidlo, které jsem si ověřil, politici, kteří ty rady poslouchají, špatně končí,“ pokračoval v kanonádě vůči médiím Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Často prý dostává otázky na své reakce na twitteru. Zdůraznil, že se jedná o soukromý účet, ale pan prezident je spokojen s tím, co na sociální síti prezentuje, takže s tím nehodlá přestat. Vůbec prý není pravda, že by se rozčiloval nad tím, co si občas přečte na internetu či v médiích, i když to o něm mnoho lidí tvrdí. Pravda ovšem je, že se Ovčáček při své práci moc neusmívá. Hradní mluvčí však přislíbil, že to změní. „Já se polepším,“ pravil

Došlo i na ekonomického poradce prezidenta Zemana Martina Nejedlého. Ten prý není nijak honorován, ale jako poradce je přítomen akcím, u kterých ho prezident chce.

Pár slov padlo i na adresu premiéra v demisi Andreje Babiše. Podle Ovčáčka je to úspěšný podnikatel, úspěšný bývalý ministr financí a celkově úspěšný politik, protože dokázal vyhrát volby i navzdory té údajně velké antikampani, které podle mluvčího čelil. Podotkl také, že dokud člověk nebyl pravomocně odsouzen, je na něj třeba hledět jako na nevinného.

Podstatně kritičtější byl k politikům z řad TOP 09. „Z TOP 09 jsou politici, kteří se tváří jako obránci demokracie, ale oni každý oponentní názor označují za proruský,“ pravil mluvčí.

Ve vysílání zazněly také některé dotazy posluchačů, jako například: „Já bych se chtěl zeptat pana Ovčáčka, proč prezident Zeman leze Babišovi do prdele.“ Z podobného ranku byl také dotaz: „Já bych se chtěl zeptat, proč je pan Ovčáček takovej vůl.“ Na podobně hrubě laděné dotazy mluvčí neodpovídal. „Ať se mládí vydovádí,“ poznamenal pouze.

Zazněl také dotaz mířená na romské spoluobčany. „Já bych se chtěla zeptat, proč v této zemi cikáni nepracují a proč dostávají tak obrovské sociální dávky,“ zaznělo z úst posluchačky. Ovčáček oponoval, že lidé, kteří odmítají práci a jen pobírají dávky, mohou být různé barvy pleti. A bez ohledu na to, jaké jsou barvy pleti, by podle Ovčáčkova názoru neměli dostávat dávky.

Ve druhé polovině rozhovoru prozradil, že když má volno, tak relaxuje na dlouhých pochodech, nejlépe alespoň dvacetikilometrových. Relaxuje také u čtení knih. Nedávno listoval např. knihou o působení Kanceláře prezidenta republiky za dob T. G. Masaryka. I tehdy si prý politici stěžovali, že si prezident počíná tak, jak by neměl a chtěli ho korigovat. Ale stejně jako to nefunguje dnes, nefungovalo to ani tehdy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

21:31 Proč Zeman otevírá po návštěvě nemocnice debatu o svém nástupci? Komentátor Pečinka přichází s tímto tvrzením

Hostem v pořadu Štrunc! žurnalisty Pavla Štrunce na serveru Info.cz byl komentátor týdeníku Reflex B…