Pane Sobotko, tohle je výprask, udeřil po volbách známý novinář

26.05.2014 10:40

V evropských volbách dostal premiér Bohuslav Sobotka a jeho sociální demokracie pěkný výprask. Napsal to novinář Ondřej Neff v článku „Výprask pro Sobotku". Jinde v Evropě ale lidé dali nespokojenost najevo podpořením nacionalistických stran. V porovnání s tím dopadlo Česko poměrně dobře.

Pane Sobotko, tohle je výprask, udeřil po volbách známý novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby, ilustrační foto

Anketa

Líbí se vám, jak v České republice dopadly eurovolby?

hlasovalo: 5195 lidí

Podle všech předpokladů zvítězilo hnutí ANO. Šestnáct procentních bodů sice není důvod ke chlubení, ale plynou z toho 4 mandáty z 21. Následuje TOP 09, která předstihla vládní stranu ČSSD. Na dalších místech jsou komunisté, lidovci, občanští demokraté a skupinu úspěšných stran uzavírají Svobodní.

České strany mohou hovořit o vítězství. ČSSD možná tolik spokojená nebude

Podle Neffa se jedná o kuriózní výsledek. Všichni totiž mohou hovořit o vítězství. Může slavit i ODS, která normálně bojuje o smysl svého života. ČSSD skončila třetí a nejspíš se bude muset spokojit s tím, že kandidáta do Evropské komise vyšle ANO. Pravděpodobně to bude lídr kandidátky Pavel Telička.

Nebude se překreslovat politická mapa. Přesto se ukazuje, že se Úsvit přímé demokracie pomalu propadá do bažiny. Piráti se naopak neustále pozvedají. Nyní jim k pětiprocentní hranici nechybělo mnoho.

Celý článek ZDE.

Ve Francii dali lidé hlas nacionalistům. Nejsou spokojeni s fungováním Bruselu 

Ve Francii dopadly volby o něco hůře. Čtvrtina tamních voličů dala hlas straně, kterou by bylo možné považovat za fašistickou. Úspěch nacionalistů se dal očekávat, teď na to budou muset špičky EU zareagovat. Podobně to dopadlo ve Velké Británii a euroskeptici slavili úspěch také v Dánsku.

Jednání a rozhodování v Bruselu vyvolává nelibost a napětí. Problém ale je, že byrokratické struktury jsou nereformovatelné. Podle Neffa žijí vlastním životem a jsou pro ně důležité především osobní zájmy lidí, kteří tyto struktury naplňují.

Brusel dráždí svým sebevražedným multikulturalismem

„Brusel dráždí část evropské veřejnosti sebevražedným multikulturalismem, poručnictvím, ekologistickou zběsilostí vedoucí k hospodářskému poklesu (zhoršení životního prostředí nutně bude následovat, protože na ekoprojekty nebudou peníze),“ myslí si známý novinář.

Francie zažila šok. Velká část lidí podpořila nacionalistku Le Pen. Možná přijdou i šoky další.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…