Pane prezidente, Váš oblíbený šéf ČSSD Sobotka proti Vám rozjel velkou kanonádu. Čtěte

01.08.2013 8:23 | Zprávy

Hned dvě tištěná média přinesla ve čtvrtek ráno rozhovor s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Šéf sociálních demokratů, který v poslední době vede takřka otevřenou válku s některými lidmi kolem prezidenta Miloše Zemana a kritikou nešetří ani vůči samotné hlavě státu, neváhal opět zaútočit na Zemana, Rusnokovu vládu a SPOZ.

Pane prezidente, Váš oblíbený šéf ČSSD Sobotka proti Vám rozjel velkou kanonádu. Čtěte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka je se svým zdrženlivým postojem k Rusnokově vládě, která v příštím týdnu bude žádat sněmovnu o důvěru, ve straně v čím dál větší defenzivě. Místopředseda Zdeněk Škromach ve středu uvedl, že podle jeho odhadu chce vládu podpořit více než devadesát procent členů strany. Sobotka se však v obou rozhovorech vymezoval velmi ostře. Je zde prý snaha, aby se ČSSD stala „prezidentskou stranou“ a byla řízena odjinud než z oficiálního sídla v Lidovém domě.   

V úterý byl sesazen generální ředitel Českých drah Petr Žaluda. Takové razantní personální změny ve státních podnicích podle Sobotky rozhodně nejsou vhodné. „To, co se odehrálo v Českých drahách, na těch pomyslných vahách přikládá závaží spíše na misku nepodpory,“ varoval Rusnokovu vládu před hlasováním o důvěře.

Další věcí, která prý rozhodně neprospívá, jsou „poměrně neomalené“ zásahy do vnitřních poměrů ČSSD, které provádějí někteří lidé, spojení se SPOZ. Konkrétně jmenoval hradního kancléře a bývalého předsedu strany Vratislava Mynáře, ale rovněž místopředsedu strany Martina Nejedlého. „Způsob, jakým jsou tito dva pánové aktivní vůči členům sociální demokracie, už překračuje meze zdvořilostních společenských kontaktů,“ myslí si Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …