Pane senátore, prosím pomozte. Čtenář dramaticky popsal, jak se mu údajně žije vedle nepřizpůsobivých

11. 12. 2014 12:31

Senátoru Jaroslavu Doubravovi napsal zoufalý čtenář, který se ptal, kam má poslat účet za svou zmařenou investici. Jeho byt, který koupil za více než půl milionu, se totiž stal prakticky neprodejným díky tomu, že v bezprostřední blízkosti vznikla ubytovna pro nepřizpůsobivé. Senátor nelenil a přispěchal s radou, která ale zkroušeného obyvatele asi příliš nepotěší.

Pane senátore, prosím pomozte. Čtenář dramaticky popsal, jak se mu údajně žije vedle nepřizpůsobivých
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava
reklama

„Pane senátore, poraďte mi, komu mám vystavit účet na náhradu zmařené investice,“ píše čtenář. Touto investicí je prý byt, za který před pěti lety zaplatil 650 tisíc korun. „Během pěti roků jeho hodnota na trhu klesla na nepatrnou čásku jen proto, že se do této lokality sestěhovávají nepřizpůsobiví občané, kterým stát vyplácí doplatky na bydlení,“ píše dále. Všeobecně známý životní styl těchto lidí prý odrazuje od koupě bytu prakticky jakéhokoliv zájemce a starousedlíky vyhání.

„Za pět roků, co tam bydlím, se počet těchto občanů znásobil o 1000 procent. Už nyní jsou nově opravené domy zdevastovány a zničeny jejich potomky. Vypáčené schránky již nepočítám a vykopnuté dveře jsou třikrát do roka,“ dělí se o zážitky se soužitím a prosí senátora za ústecký obvod o radu.

Senátor Doubrava vše zkonzultoval se svým odborným poradcem, a ten majitele bytu nepotěšil. „Tazatel nemůže počítat s odškodněním za snížení ceny bytu, který si koupil. Bylo to jeho rozhodnutí, že investoval do koupi bytu,“ dozvěděl se prý. Pokud by prý občan bydlel v nájmu, k žádnému zmaření investice by nedošlo, a navíc by mohl problémovou lokalitu opustit rychle a bez problémů.

Otázka i s odpovědí ZDE

Nezdržel se dále poznámky, že masivní kampaň na podporu vlastnického bydlení je jedním z důvodů současných problémů s bydlením. „Řada vlastníků byty pronajímá, komu chce, a tím ničí životní podmínky rodinám, které mají svůj byt na bydlení.  Z některých bytů se tak v bytových domech stávají ,ubytovny‘,“ vysvětluje.

Doubrava k tomu dodává, že podobné případy budou přibývat, dokud nebude vůle skutečně tvrdě vyžadovat důsledné dodržování zákonů. Zatím však podle něj ve společnosti panuje z tohoto problému strach.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…