Paní Nerudová je zkušená, řekl Rakušan. A publikum debaty se začalo smát

04.06.2024 23:35 | Monitoring

Pomoc napadené Ukrajině, migrační pakt i budoucnost Green Dealu. To byla třaskavá témata v úterní superdebatě odvysílané na CNN Prima News, do níž přijalo pozvání pět předsedů stran a hnutí kandidujících do europarlamentu: bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha a Motoristé sobě), europoslankyně Kateřina Konečná (Stačilo!), Tomio Okamura (SPD a Trikolóra), lídr Pirátů Ivan Bartoš a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Paní Nerudová je zkušená, řekl Rakušan. A publikum debaty se začalo smát
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Superdebata šéfů politických stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu na CNN Prima NEWS

Lídryně kandidátky Stačilo! Kateřina Konečná vyjmenovala, co je klíčový český zájem v Evropě pro dalších pět let: „Určitě udržet suverenitu, tu nám chtějí brát. Týká se to nejen migračního paktu, ale i Green Dealu. Teď je dokonce debata o právu veta, že se ho máme vzdát, jak řekl i náš prezident, což je šílené,“ uvedla politička v superdebatě na téma české zájmy v Evropě na CNN Prima News.

„Bytostný zájem České republiky je ukázat, že už jsme ti, kteří Evropu tvoří,“ navázal předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Vyzdvihl, že kandidátku STANu pro eurovolby vede „zkušená“ Danuše Nerudová, což rozesmálo značnou část přítomného publika.

Podle šéfa SPD Tomia Okamury je náš klíčový zájem odmítnutí Green Dealu, udržet bezpečnou Českou republiku, tedy odmítnout migrační pakt EU. Zmínil i udržení suverenity, odmítnutí diktátu Evropské unie a udržení svobody.

Jedním z hlavních témat byla evropská vojenská a finanční pomoc Ukrajině.

Bývalý elitní policista Robert Šlachta hovořil o příměří, k němuž rozhodně nepřispějeme další eskalaci konfliktu. „Nejsem pro, aby české zbraně byly používány na cíle v Rusku. I náš prezident již říká, že jediným řešením konfliktu je příměří, a eskalací konfliktu k žádnému příměří nepřidáme,“ upozornil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Když tak člověk někam vycestuje, tak vidí , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusenovasova , 05.06.2024 8:16:24
zrušené hospody, restaurace, slyší o zrušených firmách podnikatelů. Když si chce pochtnat v restauracích, cukrárnách, nevěří často zvyšeným cenám jídel, sladostem. Fyjalo, ty jsi tomu dal na zadek. Ty jsi dokopal to malé, hezké Česko do strašlivého kouta. A teď je ve vzduchu otázka ----) Co s tím ? Co s ním ? Co s nimi, co to svým neumětelstvím způsobili ?

|  24 |  0

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…