Paroubek nechce být jako Zeman. Nechal se unést antipatií vůči mně, říká

14.10.2011 13:32

Jiří Paroubek si se svou novou stranou LEV 21 do voleb věří. Podle něj nedopadne jako jeho „předchůdce“ Miloš Zeman. Prý na to měl málo času a nechal se unést antipatiemi právě vůči Paroubkovi.

Paroubek nechce být jako Zeman. Nechal se unést antipatií vůči mně, říká
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Jiří Paroubek

„Netvrdím, že bych nezažil propady. Ale byl jsem u vzniku sociální demokracie, výrazně jsem ji ovlivnil, zejména v organizační fázi a z hlediska financí. Ten projekt se ukázal jako úspěšný, stejně jako řada dalších věcí, na kterých jsem se podílel," věří si do příštích voleb Jiří Paroubek v čele nové strany LEV 21.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny odmítl podobnost s Milošem Zemanem. „On na to neměl dost času, nechal se unést svými kolegy a antipatií vůči mně. Místo toho, aby kandidoval v nějakém velkém kraji s početnou voličskou základnou, třeba v Moravskoslezském, kde by asi uspěl, tak ho nechali kandidovat v Ústeckém. Asi si mysleli, že půjdu do konfrontace, ale to byl omyl. Byly to taktické a strategické chyby," připomíná Paroubek.

SLEDUJEME téma: Paroubkova nová strana

Také ve volbách do Poslanecké sněmovny, které se konají za dva a půl roku, se bude Paroubek řídit průzkumy veřejného mínění. Odmítl, že by jich využíval nějak výrazně více než západoevropští nebo američtí politici. „Nemá smysl zabývat se něčím, co veřejnost nezajímá," uvedl.

Už za rok chce ale LEV 21 kandidovat do krajských voleb. Paroubek bude následně lídrem na Ústecku, ale chce postavit silné kandidátky všude. Nedělá si prý ale iluze. „Považoval bych za úspěch, kdyby se nám aspoň v některých krajích podařilo dostat do zastupitelstev," řekl.

Čtěte:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…