Paroubek přejmenoval stranu a vyrazil do voleb. Střízlivě, jednotně a profesionálně

31.08.2013 15:23

Na boj proti nezaměstnanosti a korupci se chtějí ve své předvolební kampani soustředit národní socialisté. Strana Jiřího Paroubka jde do voleb ve všech krajích s heslem "Střízlivě, jednotně, profesionálně". Na kampaň vydá minimálně 15 milionů korun. ČTK to dnes po jednání předsednictva strany řekl její šéf Jiří Paroubek. Národní socialisté - levice 21. století kvůli volbám pozměnili svůj název. Voliče chtějí získat jako LEV 21 - národní socialisté.

Paroubek přejmenoval stranu a vyrazil do voleb. Střízlivě, jednotně a profesionálně
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Jiří Paroubek v Partii televize Prima
reklama

Předvolební průzkumy Paroubkově straně šance na postup do sněmovny nedávají. LEV 21 podle nich nepodporují ani dvě procenta voličů a voliček. Podle Paroubka jsou výsledky ale marketingová záležitost velkých stran. Je přesvědčen o tom, že národní socialisté mají nyní přízeň tří až čtyř procent lidí a ve volbách se jim podaří získat šest až osm procent hlasů.

 "Soustředíme se zejména na témata boje s nezaměstnaností, korupcí a kriminalitou, na sociální spravedlnost, ochranu spotřebitele a zdravotnictví. Na programu pracujeme rok a tři čtvrtě. Myslím, že z levicových stran je nejlepší," uvedl Paroubek. Věří, že mnozí dají přednost jeho straně před "hádající se ČSSD a zemanovci, kde je velké pnutí".

 LEV 21 je pro zvyšování penzí a rušení poplatků u lékaře

Strana chce proti korupci uplatňovat u politiků presumpci viny. Veřejné zakázky by podle jejího programu měl zadávat jediný nově vzniklý úřad. Víc by zvyšovala i penze. Zrušila by poplatky ve zdravotnictví. Na dětské boty a oblečení či školní pomůcky by zavedla nižší DPH. Prosazovat chce i přímou volbu hejtmanů, primátorů a starostů.

Strana představí kandidátky v polovině září. Paroubek bude lídrem v Praze, dvojkou v hlavním městě se stala místopředsedkyně strany Tereza Bernardová. V Plzeňském kraji se do čela LEV 21 postaví bývalý přednosta Ústavu imunologie a mikrobiologie 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity Ivan Šterzl, v Ústeckém podnikatel a bývalý člen ČSSD Petr Benda a ve Středočeském ekonom Filip Drapák.

Paroubek stranu založil v listopadu 2011 poté, co po neúspěchu po volbách v roce 2010 opustil ČSSD. Národní socialisté měli ve sněmovně dva poslance, oba byli ale zvoleni za sociální demokracii. V loňských krajských a senátních volbách LEV 21 neuspěla. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…