Paroubek se posmívá Zemanovi: Mává holí a volá „Na Doněck“

12.04.2014 15:34

Bývalý premiér Jiří Paroubek se pozastavil nad slovy prezidenta Miloše Zemana, který se vyjádřil k situaci na východě Ukrajiny. Paroubek mu tak v žertu radí, aby si dal raději osvěžující víkend a neřešil rusko-ukrajinské problémy vojensky.

Paroubek se posmívá Zemanovi: Mává holí a volá „Na Doněck“
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Prezident Miloš Zeman je v otázce ukrajinských problémů proti zavádění sankcí. „Jsem ale pro účinné a velmi razantní, v mnoha případech i preventivní, akce. Protože prevence je vždy levnější než následné hašení požáru," nechal se slyšet s tím, že NATO a EU snad naleznou odvahu k odstrašujícím akcím, po nichž by si Rusko nechalo zajít chuť na další akce na východě Ukrajiny. Podle svých slov Zeman nechce vypadat jako válečný štváč, ale obává se řetězové reakce, kdyby ruské jednotky vstoupily na východní Ukrajinu.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tato slova zaznamenal i Jiří Paroubek. „Zřejmě nebylo náhodou, že letecké údery NATO vůči Jugoslávii před patnácti lety proběhly s plnou solidaritou české vlády pod předsednictvím M. Zemana. Tehdy jsem to chápal tak, že jako čerství členové NATO nemůžeme vybočit z řady,“ poznamenává na svém webu VašeVěc.cz.

Celý text ZDE.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

„Harašení zbraněmi nositeli vojenských ‚modrých knížek‘ jsem považoval vždy za komické. Pan prezident zřejmě v tomto týdnu poněkud pozbyl duševní rovnováhu. Měl by si dát delší, osvěžující víkend,“ radí Paroubek v žertu.

Osobně prý dává přednost diplomatickým jednáním mezi Ruskem a Evropskou unií s USA. Po volbách by se pak mohla zapojit i již legitimní ukrajinská vláda. „Tak tedy, pane prezidente, s holí (ne na vozíku jako J. Švejk), vzhůru na Doněck a Charkov,“ uzavírá Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…