Paroubek se vrací do politiky. A Kalousek má jasno

23.02.2023 15:07 | Ze sítí

Expremiér Jiří Paroubek se vrací do politiky. Řekl to MF Dnes. Založil spolek Nespokojení, příští rok chce jít do evropských, případně krajských voleb. Na jeho slova reagoval na Twitteru někdejší poslanec za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Paroubek se vrací do politiky. A Kalousek má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

„Spolek Nespokojení… S kým, čím, pro co a proti komu? A především na základě jakých idejí? Já jsem také nespokojený. Ale neumím si představit, že bych před současnou vládou dal přednost Babišovi nebo Paroubkovi. Nechci být ještě nespokojenější,“ píše na svém twitterovém profilu Miroslav Kalousek. Reaguje tak na návrat expremiéra Jiřího Paroubka do politiky.

Podle serveru iDNES.cz se Paroubek vrací do politiky se spolkem Nespokojení. Ten má dát základ novému levicovému hnutí, s nímž by se Paroubek v příštím roce rád zúčastnil voleb do Evropského parlamentu a možná i krajských voleb. „Pokud jde o volby do Poslanecké sněmovny v roce 2025, myslím, že do těch by už měla vzniknout společná kandidátka z celé levice,“ řekl MF Dnes a iDNES.cz někdejší premiér. Ten byl dlouholetým sociálním demokratem, v listopadu 2011 pak založil novou politickou stranu s názvem Národní socialisté - Levice 21. století, později zkráceně LEV 21. V loňském roce pak Paroubek vystoupil na protivládních demonstracích na Václavském náměstí – a to na těch, které organizoval Ladislav Vrabel.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vykašlali jste se na živnostníky

To, že nechápete, že spousta OSVČ dělá za minimální mzdu vysvětluje, proč sami sobě platy neustále zvyšujete. Napadlo vás, ale že prostě někdo nemá na výběr, a že je rád i za tu minimální mzdu? A vy nám ještě házíte klacky pod nohy, místo toho, abyste byli rádi, že makáme? To má jakou logiku? Fakt ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Paroubek nevystupuje hloupě, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepetmill , 23.02.2023 16:13:48
Na rozdíl od Fialové demolice. Kdysi jsem proti němu stál dnes mu přeji aby se mu to podařilo. A co si myslí Kalousek je všem snad na háku.

| 9 | 1

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…