Paroubek uvádí tři ministry na vyhazov. A chce hlasování o nedůvěře

24.02.2012 23:06

Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek uvádí tři adepty na vyhození z vlády. Podle něj by ji měli ihned opustit Jaromír Drábek, Josef Dobeš a Jiří Pospíšil. Především kvůli aktuálním problémům v jejich resortu. Spolu s tím Paroubek navrhuje hlasování o nedůvěře vládě.

Paroubek uvádí tři ministry na vyhazov. A chce hlasování o nedůvěře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek na ustavujícím kongresu NS-LEV 21

„Ministr práce Drábek „zajistil“ změnu softwaru na Úřadech práce tak „dokonale“, že se dostal do kolapsu celý systém výplat sociálních dávek, který probíhá přes tyto úřady. A to ještě v lednu bylo možné v řadě agend využít k zajištění výplat dosavadní, bezchybný software,“ píše Jiří Paroubek na svém blogu. Podle něj je Jaromír Drábek jasným adeptem na vyhazov.

„Dalším vážným adeptem odchodu z Nečasovy vlády je ministr spravedlnosti Pospíšil. V něm se snoubí zvláštní vlastnosti věci zkomplikovat a zauzlit (právnická fakulta v Plzni a vrchní státní zastupitelstvo v Praze se z jeho zásahů zřejmě již nevzpamatují), se schopností mediálně obhájit řadu svých kontroverzních kroků,“ kritizuje pak Jiřího Pospíšila.

„Svými intrikami (účelovými útoky přes nevyšší státní zastupitelství na politiky vládních stran i ČSSD) přispívá k vytváření všeobecného znechucení v zemi,“ dodává Paroubek.

„A konečně nesporným kandidátem odchodu z vlády je (dle prezidenta široko daleko) „nejlepší ministr školství“ J. Dobeš. Dokázal to, co se od listopadu 1989 nepodařilo žádnému ministru školství, dostat do ulic k protestním akcím univerzitní studenty i učitele,“ poukazuje na problémy s vysokoškolskou reformou.

Kvůli tomu by se prý mělo hlasovat o nedůvěře vládě. Nejen tito tři ministři, ale i třeba Leoš Heger nebo Alexandr Vondra či sám premiér by neměli působit na vládě. „Nastává čas, kdy by opozice měla vyvolat hlasování o nedůvěře Nečasově vládě tak, aby bylo možné předčasné volby do sněmovny uskutečnit společně s volbami do zastupitelstev krajů a doplňovacími volbami do senátu v říjnu tohoto roku,“ navrhuje Paroubek řešení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…