Paroubek žádá premiéra a ministra vnitra o vysvětlení

13.06.2013 11:24

Jiří Paroubek vystoupil na tiskové konferenci strany NS-LEV 21 k zásahu Útvaru na odhalování organizovaného zločinu na Úřadu vlády ČR. Bude žádat sněmovnu, aby mimořádně do programu zařadila tuto kauzu. Vyjádřit by se k ní podle Paroubka měli premiér Nečas a ministr Kubice.

Paroubek žádá premiéra a ministra vnitra o vysvětlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Podle Paroubka je zatýkání na Úřadu vlády krokem ke konci vlády Petra Nečase a ukazuje na další krizi vlády.

„Zažil jsem hodně, ale nepamatuji si, že by se něco podobného v historii přihodilo. Aby policie zasahovala na Úřadu vlády, jako v místě lotrovském. Ani si nevzpomínám, že by v ostatních vyspělých státech v posledních 30 letech k něčemu podobnému došlo,“uvedl Paroubek.

Jiří Paroubek požádá sněmovnu o mimořádné zařazení tématu do programu sněmovny tak, aby premiér Nečas a ministr vnitra Kubice vysvětlili poslancům události posledních hodin. Není jisté, jestli tento požadavek podpoří i další poslanci.

Na Úřadu vlády a na jiných místech Česka v noci na čtvrtek zasahovalo komando Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Podle informací médií má být mezi zadrženými bývalý šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř, bývalý poslanec ODS a ministr zemědělství Ivan Fuksa a bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr - všichni tři patřili do skupiny tzv. "rebelů" ODS. Podle serveru iDnes.cz jsou mezi zadrženými také ředitelka premiérova kabinetu Jana Nagyová a bývalý šéf Vojenského zpravodajství a nynější ředitel Správy státních hmotných rezerv Ondřej Páleník a Roman Boček, vlivný politik ODS, jenž nyní pracuje v Českých drahách. Policie ani nikdo z politiků či úředníků to zatím nepotvrdil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volného odvedla policie. Na Václaváku se to zvrtlo, tohle k tomu vedlo

15:51 Volného odvedla policie. Na Václaváku se to zvrtlo, tohle k tomu vedlo

Poslanec Lubomír Volný svolal do Prahy demonstraci proti vládě a jejím opatřením. A stálo to za to. …