Parta čů...! Nevolte ty šu...! Pirátský Hřib řídí dopravu v době virové a toto slyší

17.03.2020 9:12

Praha prosí obyvatele, aby v současné době využívali auto jen v nejnutnějších případech. Alternativou v době celostátní karantény má být veřejná doprava, pěší chůze či kolo. A právě na tuto skutečnost mnozí velmi kriticky reagují – společně s tím, že Praha neinformuje o změnách v dopravě transparentně.

Parta čů...! Nevolte ty šu...! Pirátský Hřib řídí dopravu v době virové a toto slyší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

„To je ale parta čůráků, co? Ten zklidňovací fašismus a rušení parkovacích míst nese svoje ovoce. Prosím, moc dobře si zapamatujte současnou dobu a nepouštějte příště k moci tyhle šulíny. V klidnejch dobách to jde jakž takž unést, v době krize se ty jejich bludy projeví naplno!“ rozlítil se například na svém facebookovém profilu člen ODS Honza Paluska. „Zatímco se vedení magistrátu ani přes výzvy městských částí nemohlo shodnout na zrušení zón placeného stání, takzvané modré zóny ve všech obcích Česka zrušilo až další vládní nařízení v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru. Praha přesto prosí obyvatele, aby auto využívali jen v nejnutnějších případech. Alternativou v době celostátní karantény má být veřejná doprava, pěší chůze či kolo,“ cituje dále.

„Od pondělí přechází pražská MHD na prázdninové jízdní řády. Pražská ODS se ptá, proč vedení Prahy informaci není schopné o změnách rychle, transparentně a kompletně informovat,“ rozčílilo pro změnu ODS Praha na svém facebookovém profilu.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32521 lidí

„V úterý 10.  března proběhlo na pražském magistrátu jednání ohledně provozu městské dopravy v návaznosti na uzavření všech škol od středy 11. března. Magistrát však poskytuje jen kusé zprávy a zdaleka neinformuje o všech přijatých opatřeních. ‚Proč mlčí vedení města v čele s náměstkem Scheinherrem?‘ ptá se pražský zastupitel ODS Ondřej Martan a dodává: ‚Pražané se bohužel o chystaném omezení MHD dozvídají náhodně z vyhledávače jízdních řádů IDOS, kde se postupně objevují prázdninové jízdní řády s platnosti od pondělí 16. 3. 2020.‘ V úterních pozdních večerních hodinách bylo veřejnosti oznámeno, že od středy dojde ke zrušení školních linek (logický krok), omezení provozu linek 107 a 143 (zajišťují provoz k vysokým školám) a omezení linky 119 na letiště z důvodu nízkého počtu cestujících. Mezi řidiči se přitom šíří informace o zrušení tramvajových linek 4 a 21. A to potvrzuje i vyhledávač IDOS, kde tyto linky od pondělí chybí,“ poznamenává ODS Praha.

„Je jasné, že někdo dostal pokyn k vypracování a nahrání prázdninových jízdních řádů do systému. Co ale není jasné, proč to vedení Prahy nechce sdělit cestujícím. ‚Podle nás je naprosto v pořádku, že se provoz MHD omezí, když všichni žáci a studenti zůstávají doma a s nimi i řada rodičů. Stačilo by místo výkřiků o transparentnosti jednou skutečně o důležitých věcech informovat,‘ dodává k situaci zastupitel hlavního města Jakub Stárek, místostarosta Šestky (ODS),“ píše ODS Praha s tím, že spoje MHD jezdí poloprázdné.

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23617 lidí

„Navíc Praha se potýká s nedostatkem řidičů, takže omezený provoz pomůže i dopravnímu podniku, aby šetřil řidiče na druhou půlku roku. Pomyslné máslo na hlavě mají i v ROPIDu, kteří taktéž o připravovaném prázdninovém provozu neinformují a omezili se jen na obecnou frázi, ‚Současně je možné, že k uvedeným opatřením v dalších dnech přibudou i nová.‘ Kdy jindy, než v případě krizové epidemie se má chovat vedení Prahy transparentně a informovat občany o přijatých opatřeních?“ uzavřela.

„Dámy a pánové, máme tu další z rozhodnutí (nerozhodnutí), nad kterým zůstává ruzum stát! Primátor Hřib a primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr po apelech městských částí provoz modrých zón nezrušili, to musela udělat až vláda. Teď už mohou lidé svým blízkým dopravit jídlo bez hrozby odtažení auta či pokuty,“ uvedla občanská demokratka Lenka Mottlová.

„Co mi ale hlava nebere, je doporučení využívání MHD. Jasně, my (Piráti Sobě koalice) vlastně bojujeme proti individuální dopravě a teď je samozřejmě lepší se pěkně tulit v metru a tramvaji. Drahý primátore, už chápu, proč jste po svém studiu neléčil ani jeden den!“ uzavřela.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…