Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství

14. 4. 2016 9:17

Vládou schválený návrh nového zákona o státním zastupitelství tvrdě zkritizoval ve vysílání Českého rozhlasu publicista Karel Hvížďala.

Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství
Foto: Daniela Černá
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala na besedě v Ostravě.

Poukazuje například na to, že dohled nad nově zřízeným protikorupčním speciálem by podle konečného návrhu ministra Roberta Pelikána z ANO mělo vykonávat v omezeném rozsahu Nejvyšší státní zastupitelství. To by do dvou měsíců od návrhu na podání obžaloby mohlo speciálu navrhnout například doplnění dokazování.

Něco takového ale Hvížďala označuje za „amatérský paskvil“, který budí dojem, že boj o nezávislost soustavy státních zastupitelství již předkladatelé předem vzdali. Námitky odborníků pak shrnul do pěti bodů.

Celý text je ZDE

Z nich prý vyplývá, že předkládaný návrh poslanci ve Sněmovně mohou snadno rozmetat a pokusit se sepsat sami návrh, který bude nejvíce vyhovovat těm, kteří v parlamentu zastupují různé lobbistické zájmy. „To by pak byl definitivní konec boje s korupcí v České republice,“ povzdechl si Hvížďala.

Jak dodal, nebylo by to ale nic nového. „Snaha vycházet vstříc nejrůznějším možným snahám o změnu, které reprezentuje premiér Sobotka, už prakticky zablokovala Sněmovnu, a tím předem zabraňuje všem významnějším reformám,“ uzavřel Karel Hvížďala své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…