Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství

14.04.2016 9:17

Vládou schválený návrh nového zákona o státním zastupitelství tvrdě zkritizoval ve vysílání Českého rozhlasu publicista Karel Hvížďala.

Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství
Foto: Daniela Černá
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala na besedě v Ostravě.
reklama

Poukazuje například na to, že dohled nad nově zřízeným protikorupčním speciálem by podle konečného návrhu ministra Roberta Pelikána z ANO mělo vykonávat v omezeném rozsahu Nejvyšší státní zastupitelství. To by do dvou měsíců od návrhu na podání obžaloby mohlo speciálu navrhnout například doplnění dokazování.

Něco takového ale Hvížďala označuje za „amatérský paskvil“, který budí dojem, že boj o nezávislost soustavy státních zastupitelství již předkladatelé předem vzdali. Námitky odborníků pak shrnul do pěti bodů.

Celý text je ZDE

Z nich prý vyplývá, že předkládaný návrh poslanci ve Sněmovně mohou snadno rozmetat a pokusit se sepsat sami návrh, který bude nejvíce vyhovovat těm, kteří v parlamentu zastupují různé lobbistické zájmy. „To by pak byl definitivní konec boje s korupcí v České republice,“ povzdechl si Hvížďala.

Jak dodal, nebylo by to ale nic nového. „Snaha vycházet vstříc nejrůznějším možným snahám o změnu, které reprezentuje premiér Sobotka, už prakticky zablokovala Sněmovnu, a tím předem zabraňuje všem významnějším reformám,“ uzavřel Karel Hvížďala své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…