Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství

14.04.2016 9:17

Vládou schválený návrh nového zákona o státním zastupitelství tvrdě zkritizoval ve vysílání Českého rozhlasu publicista Karel Hvížďala.

Paskvil, kritizuje publicista vládní návrh zákona o státním zastupitelství
Foto: Daniela Černá
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala na besedě v Ostravě.

Poukazuje například na to, že dohled nad nově zřízeným protikorupčním speciálem by podle konečného návrhu ministra Roberta Pelikána z ANO mělo vykonávat v omezeném rozsahu Nejvyšší státní zastupitelství. To by do dvou měsíců od návrhu na podání obžaloby mohlo speciálu navrhnout například doplnění dokazování.

Něco takového ale Hvížďala označuje za „amatérský paskvil“, který budí dojem, že boj o nezávislost soustavy státních zastupitelství již předkladatelé předem vzdali. Námitky odborníků pak shrnul do pěti bodů.

Celý text je ZDE

Z nich prý vyplývá, že předkládaný návrh poslanci ve Sněmovně mohou snadno rozmetat a pokusit se sepsat sami návrh, který bude nejvíce vyhovovat těm, kteří v parlamentu zastupují různé lobbistické zájmy. „To by pak byl definitivní konec boje s korupcí v České republice,“ povzdechl si Hvížďala.

Jak dodal, nebylo by to ale nic nového. „Snaha vycházet vstříc nejrůznějším možným snahám o změnu, které reprezentuje premiér Sobotka, už prakticky zablokovala Sněmovnu, a tím předem zabraňuje všem významnějším reformám,“ uzavřel Karel Hvížďala své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…