Patnáct procent lidí nad 70 let se nechce očkovat. Ale Arenberger už prý ví, jak je přesvědčit

03.05.2021 22:31

Zhruba patnáct procent lidí ve věku nad 70 let stále neprojevilo zájem o očkování. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger věří, že by je mohly přesvědčit výhody covidových pasů, které umožňují například volnou účast na hromadných akcích, informuje iDNES.cz.

Patnáct procent lidí nad 70 let se nechce očkovat. Ale Arenberger už prý ví, jak je přesvědčit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zdravotnictví Petr Arenberger

Ředitel Biologického centra Akademie věd ČR Libor Grubhoffer by na seniory zaměřil soustředěnou komunikaci, tu by mělo zajistit Ministerstvo zdravotnictví v rámci oficiální propagace očkování. „Tu se však dosud nepodařilo vůbec rozhýbat, je to velký dluh a neschopnost vlády a Ministerstva zdravotnictví. Nejvíce v tomto ohledu dělají kraje, ale zjevně to nestačí,“ uvedl.

Angažovat by se v tom měli i zdravotní pojišťovny nebo praktičtí lékaři, přidává se imunolog Václav Hořejší. Důležitá je podle něj motivace, očkovaní by mohli snáz cestovat nebo chodit za kulturou. Grubhoffer dodal, že by měl vzniknout systém asistence seniorům pro očkování ve větších očkovacích centrech.

Původní zdroj ZDE.

Senioři nad 80 let se mohli k očkování hlásit od 15. ledna. Dosud jich projevilo zájem asi 86 procent. Alespoň jednou dávkou je očkováno přes 72 procent z nich a více než polovina má dokončené očkování dvěma dávkami. Za poslední měsíc se přihlásila asi dvě procenta z této věkové kategorie.

Lidé ve věku 70 až 79 let se mohou registrovat k očkování dva měsíce. Z více než milionu se přihlásilo přes 83 procent. Za tu dobu jim bylo podáno přes milion dávek vakcíny a asi 335 tisíc lidí má dokončené očkování dvěma dávkami. Za poslední měsíc se rozhodlo registrovat dalších více než šest procent.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…