Pavel Mikoška: Spolupráce s lokálními dodavateli je pro nás v Albertu klíčová

14. 12. 2016 16:24

Pavel Mikoška je ředitelem kvality v obchodním řetězci Albert. V rámci nedávného udílení Národní ceny kvality získal titul „Manažer kvality roku 2016“. V rozhovoru jsme se ho ptali na to, co ocenění přináší, nebo na faktory, které jsou pro řetězec Albert z hlediska kvality klíčové.

Pavel Mikoška: Spolupráce s lokálními dodavateli je pro nás v Albertu klíčová
Foto: Archiv PM
Popisek: Pavel Mikoška, ředitel kvality obchodního řetězce Albert
reklama

Co pro vás získání ceny „Manažer kvality roku 2016“ znamená?

Ocenění si velmi vážím. Vnímám ho jako doklad toho, že svou práci děláme spolu s mými kolegy dobře a zároveň je to pro mě hodnotná zpětná vazba. Ocenění má určitě souvislost s trojnásobným vítězstvím řetězce Albert v Národní ceně kvality v minulých letech a naší úspěšnou účastí ve finále Evropské ceny Excelence podle modelu EFQM v letošním roce. Podobná ocenění jsou udělována v osmdesáti zemích světa, a proto jsme velmi přivítali, že jsme se v letošním roce mohli stát evropským finalistou a dostali tak příležitost ke srovnání s nejlepší  evropskou konkurencí. V neposlední řadě je to také velký a trvalý závazek k tomu neustále se zlepšovat a zákazníkům v obchodech Albert vždy nabízet to nejlepší zboží a služby.

Motivuje vás ocenění k nějakým dalším krokům - plánujete do budoucna změny? Co lze ještě vylepšit?

Určitě budeme stále naslouchat přáním a potřebám našich zákazníků. Jejich spokojenost s nákupem v obchodech Albert je tím nejdůležitějším faktorem naší motivace.  Skutečnost, že máme nyní unikátní zkušenosti z účasti v národních soutěžích i v soutěži na evropské úrovni, hodláme také dále interně zúročit ve vlastním programu excelence, kde budeme oceňovat nejlepší dodavatele, inovátory a manažery v různých oblastech a na různých úrovních řízení. Ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu se nám v letošním roce také podařilo úspěšně odstartovat první ročník Diamantové ligy kvality.

Můžete přiblížit, kdo ocenění v národních cenách kvality udílí a za co?

Národní ceny kvality jsou považovány za nejprestižnější ocenění, jaké může firma na tomto poli získat. Jsou udělovány ve více než osmdesáti zemích světa podle stejných, nebo obdobných pravidel a samy o sobě představují nástroj k dosažení vynikajících výsledků. Managementu poskytuje hodnocení v Národních cenách kvality neocenitelnou zpětnou vazbu a umožňuje mu najít cesty, v nichž se může ještě více zdokonalit. V podmínkách České Republiky toto ocenění udílí „Rada kvality ČR“. Letošní ocenění Národní ceny kvality České republiky předal osobně pan prezident Miloš Zeman v prostorách Španělského sálu na Pražském Hradě a to za účasti také dalších významných představitelů vlády, Poslanecké sněmovny a Senátu ČR.

Co je náplň Vaší práce na pozici ředitele kvality?

Ve své funkci jsem zodpovědný za to, aby sortiment v našich prodejnách Albert vždy odpovídal těm nejvyšším standardům a aby prodejny Albert odpovídaly představám zákazníků 3. tisíciletí. Klíčovým pilířem našeho podnikání je transparentní a společensky zodpovědný nákup potravin a dalšího zboží a podpora lokálních dodavatelů a českých výrobků. V letošním roce jsme například rozšířili spolupráci s českými zpracovateli a dodavateli hovězího a vepřového masa. Zákazníci tak u nás najdou 100 % stálé nabídky masa českého původu.

Národní cena kvality ČR je založena na důsledném a objektivním ověřování efektivnosti všech činností organizace a na jejich hodnocení, zejména z pohledu uspokojování požadavků zákazníka a dosažení ekonomické úspěšnosti. Model Národní ceny kvality ČR vychází z Modelu Excellence EFQM, který je používán v Evropské ceně za kvalitu v mnoha zemích Evropy. Ocenění organizuje Sdružení pro oceňování kvality a vyhlašuje se každý rok v listopadu. Nový ročník vyhlašuje předseda Rady kvality ČR, ceny vítězům a ocenění finalistům předávají vrcholní představitelé státu a Rady kvality ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Komerční článek
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budete platit! Tam, kam chtějí Zelení! Na úrovni EU se rýsuje plán na „záchranu Evropy“

13:12 Budete platit! Tam, kam chtějí Zelení! Na úrovni EU se rýsuje plán na „záchranu Evropy“

V době krize je velice pravděpodobné, že stát vstoupí do firem, které kvůli koronaviru nefungují. Al…