Pavel Novotný slaví. Přál smrt Ondráčkovi, trest nepřijde. Zato přišla reakce

26.08.2020 22:08

Pedagog Pavel Cimbál vyjádřil velké rozčarování nad rozhodnutím soudu, že řeporyjský starosta Novotný nespáchal trestný čin vyzývání k vraždě, když ve svém tweetu loni v květnu napsal, že poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) by měl viset. Zato když někdo „sáhne“ na masového vraha Breivika...

Pavel Novotný slaví. Přál smrt Ondráčkovi, trest nepřijde. Zato přišla reakce
Foto: Repro Twitter
Popisek: Starosta Pavel Novotný (ODS) a podnikatel Ivo Rittig
reklama

Anketa

Máte důvěru ve zdraví prezidenta Zemana? (Ptáme se od 26.8.2020)

86%
14%
hlasovalo: 8697 lidí
„Já bych si přál, aby za tohle Ondráček visel. A držte hubu, že někomu přeji smrt. Přeji, ale za tohle býval polní soud a rovnou kulka. Zm*d,“ napsal na svém Twitteru starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný v reakci na tehdejší květnovou cestu poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do samozvané Doněcké lidové republiky.

Novotného následně policie obvinila z přečinu podněcování k trestnému činu, za což mu hrozily až dva roky vězení.

Potrestat starostu Pavla Novotného (ODS) za údajné podněcování k vraždě komunistického poslance Zdeňka Ondráčka Obvodní soud pro Prahu 5 odmítl. Podle soudce není skutek popsaný v obžalobě trestným činem, ale mohl by být přestupkem. Soud ho proto postoupil pražskému magistrátu. Rozhodnutí není pravomocné, státní zastupitelství si podalo proti rozhodnutí stížnost, informuje server iDNES.cz.

Rozhodnutí soudu, že Novotný k vraždě poslance Ondráčka nepodněcoval, i doslova šokovalo pedagoga Pavla Cimbála, který svůj názor vyjádřil na svém Twitteru a nabídl srovnání s případem odsouzeného norského teroristy Anderse Breivika.

„Tak už je vám to jasné, občané? Napíšete pod článek o Breivikovi na Facebook „málo“ a hrozí vám 15 let za černý humor. Napište jako starosta, že by měli Ondráčka zastřelit, a v pořádku,“ reagoval znepokojeně Cimbál.

 

 

Novotný se na policii hájil tím, že nikomu nevyhrožoval ani nenabádal k něčí vraždě. Uvedl, že by ho nikdy nenapadlo, že jako představitel novinářského stavu, k jehož vystřílení veřejně vyzývá prezident republiky, nemůže projevit svůj svobodný názor, že za velezradu by u nás měl být obnoven trest smrti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …