Pavel Šafr jásá: Drahoš to sjednotil. Demokratické politické strany, církve, umělce...

27.01.2018 13:09

Šéfredaktor serveru Fórum24.cz Pavel Šafr ve vzduchu cítí naději na změnu. Prezidentskému kandidátu Jiřímu Drahošovi se podle Šafra podařilo vytvořit širokou koalici podporovatelů, díky čemuž to má teď současný prezident Miloš Zeman opravdu hodně nahnuté. Drahoše podpořila řada umělců, demokratické politické strany i církevní představitelé. Jedním z lidí, kteří dnes Drahošovi pomáhají, je prý sám Miloš Zeman.

Pavel Šafr jásá: Drahoš to sjednotil. Demokratické politické strany, církve, umělce...
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Pavel Šafr má za to, že profesor Jiří Drahoš dokázal řadu oponentů prezidenta Miloše Zemana sjednotit. Demokratické strany jako ODS, Piráti, TOP 09, Piráti, Zelení, či Starostové a nezávislí se většinou postavily za Jiřího Drahoše. Rozpolcená je v této otázce ČSSD; část strany podporuje Drahoše, část Zemana. Hnutí ANO se postavilo jasně za Miloše Zemana, ale Šafr pochybuje, že všichni voliči  ANO skutečně vhodí hlas současné hlavě státu. Jen u komunistů a SPD Tomia Okamury o tom nepochybuje.

„Jiří Drahoš má silnou podporu v církvích. Jasnou podporu mu vyjádřilo několik biskupů, kupříkladu Tomáš Holub a František Radkovský, a také představitelé řeholních řádů. Konzervativní olomoucký arcibiskup Jan Graubner se ostře postavil proti okrajové skupince ultrakonzervativců, kteří se snažili mezi moravskými katolíky šířit hanopisy na Jiřího Drahoše,“ napsal Šafr.

„Profesora Drahoše podporují především velká města, středostavovské obyvatelstvo a ekonomicky aktivnější lidé. Zeman se těší silné podpoře na venkově a zejména mezi voliči KSČM a antievropské strany SPD Tomia Okamury. Jeho volební baštu tvoří Sudety a patřila by k nim i severní Morava, kdyby tam neměl Jiří Drahoš svůj ostrůvek podpory v kraji svého rodiště u Třince,“ doplnil Šafr.

Drahošovi pomohlo i to, že se za něj postavila většina poražených kandidátů z kola prvního. Do kampaně se významně zapojili především Michal Horáček a Marek Hilšer, ale podpory se Drahošovi dostalo také od Pavla Fischera či Mirka Topolánka.

A pak podle Šafra má prý Drahoš ještě jednoho spojence. Je jím Miloš Zeman, který svým působením v úřadě naštval tolik lidí, že je naděje na změnu na postu prezidenta republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…