Pavel Šafr jásá po vyhraném sporu s Andrejem Babišem. Ukázal mu prý, kde jsou hranice

8. 3. 2016 22:01

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vyplatit odškodné 50 000 korun šéfredaktorovi serveru Svobodné fórum Pavlu Šafrovi za zásah do jeho osobnostních práv. Dnes o tom nepravomocně rozhodl Okresní soud Praha-západ. Šafr k tomu poznamenává, že chtěl ukázat Babišovi, kam už nesmí zajít.

Pavel Šafr jásá po vyhraném sporu s Andrejem Babišem. Ukázal mu prý, kde jsou hranice
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Informaci zveřejněnou serverem potvrdil ČTK Šafrův právní zástupce advokát Aleš Rozehnal. Babiš ČTK sdělil, že bude reagovat až na pravomocný rozsudek. Novinář Šafr podal na ministra Babiše žalobu na ochranu osobnosti loni v květnu. Podle serveru v ní poukázal na to, že politik jej opakovaně veřejně označil za „psychopata“ a „parchanta“, mimo jiné v pořadu Interview ČT24. U soudu se domáhal omluvy a 100 000 korun. Ve sporu tedy uspěl jen částečně a není vyloučené, že se odvolá.

„Klientovi bych odvolání radil. Nepřiznání omluvy soud zdůvodnil tím, že opakování defamujících výroků na adresu pana Šafra, byť v omluvě, by pana Šafra opětovně poškodilo,“ napsal ČTK právník Rozehnal.

Poškozený Šafr oznámil v obsáhlejším vyjádření na Svobodném fóru, že šel do tohoto sporu proto, aby ukázal Babišovi hranice. „Pan Babiš neustále směšuje rovinu veřejné diskuse a práva na kritiku s rovinou osobního napadání a urážení. Jestliže již déle než dva roky píši, že kumulace jeho politické, ekonomické a mediální moci ohrožuje občanské svobody v naší zemi a těžce poškozuje principy liberálního státu a parlamentní demokracie, tak to činím proto, že mě k tomu vede snaha bránit veřejnost,“ napsal. „Domnívám se, že se ve společnosti někdo musí pokusit zastavit predátora moci,“ doplnil.

Babiš označil svého kritika za psychopata. A co bude dál? Jakého označení se dočká další kritik majitele Agrofertu, šéfa ANO a ministra financí? Není čas to zjišťovat. Miliardáře je třeba včas zastavit, a to zákonnými prostředky. S pomocí ústavy, zákonů a soudů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

9:01 Já to viděl! Já taky! Nové informace kolem násilí na konferenci Okamury, Le Penové a Wilderse

Člen SPD Tomia Okamury Václav Kubín, jenž byl spoluorganizátorem konference Hnutí pro Evropu národů …