Pavel Šafr se stydí

19.10.2016 8:20

Šéfredaktor SvobodnéhoFóra.cz Pavel Šafr se dle svých slov stydí za naše ústavní činitele. Uvedl to alespoň ve svém komentáři. Důvod je prostý, jejich distanc od přijetí dalajlámy ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).

Pavel Šafr se stydí
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

„Společné prohlášení ústavních činitelů je mimořádná akce, kterou může opodstatnit jen stav nouze, zásadní ohrožení národních či státních zájmů nebo bezpečnost země,“ zmiňuje Šafr s tím, že prezident, premiér, předseda Senátu a předseda Poslanecké sněmovny vydali toto prohlášení kvůli dalajlámovi. „Tímto stavem nouze či ohrožením národních a státních zájmů je dnes pro Českou republiku návštěva dalajlámy,“ konstatuje. „A asi si máme také myslet, že zásadním nebezpečím pro naše státní zájmy je skutečnost, že se s dalajlámou setkal – a to pouze soukromě – ministr kultury,“ dodal.

Podle něj je za skutkem nejvyšších ústavních činitelů České republiky potřeba pinoživého přispěchání s patolízalským prohlášením. „Že by si naši strategičtí partneři neměli proboha myslet, že se snad s dalajlámou tady baví nějaký oficiální představitel státu. Mají potřebu vlézt co nejhlouběji do čínského zadku a ujistit komunistické soudruhy, že zcela pokorně souhlasíme s územní celistvostí Čínské lidové republiky a myslíme si, že státní násilí, likvidace kulturní identity porobených národů, zavírání disidentů a odebírání lidských orgánů politickým vězňům jsou praktiky, s nimiž my Češi bezvýhradně a za prachy rádi souhlasíme,“ rozčiluje se Šafr. Vzápětí dodává, že je to odporné, hloupé a nedůstojné.

Původní text ZDE.

„Slušný člověk – a stejně tak slušný stát – se nikdy nemůže deklarativně postavit na stranu brutálního autoritativního režimu proti slabým znásilněným národům. To dělá jenom naprosto nedůstojný šašek. Stydím se za naše ústavní činitele,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…