Pavouk píše o kůrovci: Kéž by dřevorubcům došla trpělivost

29.07.2011 22:53

„Jsou to blázni, hoďte na ně síť!“ Tak zhodnotil chování ekologů v šumavských lesích kontroverzní glosátor a brněnský občanský demokrat Petr Paulczyňski. Ještě více než chování „zelených magorů“ ho ale naštvala reakce Bruselu. Evropská komise s totiž případem šumavského kácení začala zabývat a požaduje po české vládě vysvětlení. „Milá Evropská komise, protože kodex blogera je neúprosný, nemohu napsat, kam bych vás nejraději poslal,“ napsal výrazný muž bloggerské scény, přezdívaný svým okolím Pavouk.

Pavouk píše o kůrovci: Kéž by dřevorubcům došla trpělivost
reklama

Vinu za zájem evropských orgánů přisuzuje zejména předsedovi Zelených Ondřeji Liškovi, který v minulosti pracoval jako asistent europoslance Crammera.

Nyní však zelení spolu s ekologickými organizacemi přesunuli své jednotky do lesa u Ptačího potoka.

"Jsem zvědav, kdy dojde trpělivost dřevorubcům, které svou činností připravují o peníze. Vzpomínám si, že když podobné scény dělali ekoteroristé při výstavbě Novomlýnských nádrží, byli rozezlenými místními naházeni do vody," komentuje chování ekologických aktivistů Paulczyňski na blogu Idnes.cz. Podle něj by se ekologové měli obávat především rozzuřených reakcí místních obyvatel, kteří se už déle nemohou „dívat na tu poušť pahýlů."

Celý text Petra Paulczyňského ZDE
EU, ještě nám říkej, kdy chodit na záchod. Politici běsní kvůli Šumavě

Glosátor navíc zdůrazňuje, že aktivisté sami porušují řád I. zóny národního parku, když se pohybují mimo vyznačené turistické stezky. Paulczynski také zdůrazňuje názor šumavských starostů, kteří obecně kácení na Šumavě schvalují a dožadují se dodržování právního řádu a podmínky pro těžbu dřeva.

SLEDUJEME téma boj o Šumavu

Kůrovce zničí jenom pila

Podle Paulczynského je jedinou efektivní zbraní na kůrovce právě kácení. „Z jednoho napadeného stromu může kůrovec během jednoho jediného roku napadnout až tisíc dalších. Za poslední čtyři roky zlikvidoval kůrovec na Šumavě 2700000 stromů. Je to malé číslo?" diví se.

Stejně jako starostové šumavských vesnic považuje Paulczynski aktivity ekologů za snahu o prasazení jejich vlastních zájmů

Čtěte také:

Klaus: Ekologové ze Šumavy jsou horší než Al-Káida 

Aktivisté na Šumavě se nedají. K řetězům přibyly i trubky 

Zelení: Šumava v ohrožení. Podporujeme blokádu 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…