Peake znovu mluví o vládě: Tři podrazy premiéra

22. 12. 2012 22:36

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) v rozhovoru pro sobotní Právo zopakovala, že koaliční spolupráci s Petrem Nečasem považuje za ukončenou. Nemá problémy s koaliční vládou tvořenou ODS, TOP 09 a LIDEM, ale pouze s premiérem Petrem Nečasem, který ji prý podrazil hned třikrát za sebou.

Peake znovu mluví o vládě: Tři podrazy premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

"Naše priority byly neustále odkládány, i osobně Nečasem – přímo na jednání vlády bylo přerušeno projednávání zákona o financování stran, velké protikorupční novely o obcích, krajích a Praze. Zákon o úřednících byl třikrát odložen stejně jako zákon o státním zastupitelství," prohlašuje Peake.

Na ní samotné se prý premiér dopustil hned tří podrazů a ty si podle všeho bude dlouho pamatovat. Poprvé, když se s ní nebavil o tom, že nechce personální změny v resortu obrny. Podruhé, když žádal o koncepci dalšího vedení resortu, ale později tuto koncepci vůbec nechtěl vidět a pouze trval na návratu Vlastimila Picka do funkce prvního náměstka. A třetí podvod se odehrál tehdy, když nečas odložil schůzku se svou vicepremiérkou na čas, kdy už budou ve sněmovně prosazeny všechny klíčové zákony.

Novým Nečasovým partnerem bude Bárta, tvrdí Peake

Coby předsedkyně nejmenší sněmovní strany odmítá Peake podporovat i menšinovou vládu pod Nečasovým vedením. Premiér prý dal najevo, že jeho novým koaličním partnerem bude vít Bárta a vicepremiérka se podle toho zařídí.

Sluší se dodat, že členové Věcí veřejných, Víta Bártu nevjímaje, hlasitě deklarují, že Nečasovu vládu nepodpoří, naopak se pokusí vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Situace se ale ještě může změnit, až dojde na lámání chleba

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…