Peakovci nedostanou ministerstvo školství. Je jich málo

26.04.2012 14:25 | Zprávy

Kdo bude v kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) řídit školství? Kdo se postará, aby do resortu opět tekly peníze z EU, a kdo bude učitelům vysvětlovat, že i oni si musí utáhnout opasky? Dokud nemá Nečasův kabinet potvrzenou většinovou sílu ve sněmovně, jde prý o předčasné otázky. Zdá se však téměř jisté, že to nebude nikdo z okruhu Karolíny Peake.

Peakovci nedostanou ministerstvo školství. Je jich málo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Po rezignaci ministra Josefa Dobeše schází kabinetu Petra Nečase nový plnohodnotný ministr školství. Nikdo z vládních poslanců se k tomu nechce příliš vyjadřovat, dokud nebude jasné, zda má ještě současný kabinet důvěru. Není však příliš pravděpodobné, že by v případě vyslovení důvěry post získal některý z poslanců Karolíny Peake. Informuje o tom server idnes.cz.

Za osm poslanců čtyři ministerstva

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ODS) vyjádřil názor, že nemá smysl uvažovat o novém ministru školství, dokud si vláda neověří svou sněmovní pozici. Zároveň však připouští, že není asi možné, aby skupina poslanců, která svým počtem není schopna založit poslanecký klub, držela ve vládě čtyři ministerstva.

"Nic jsme takového neřešili. Můj osobní názor ale je, že by asi těžko měla mít platforma s osmi až deseti poslanci čtyři ministry. Rozhodnutí je ale samozřejmě na lídrech koaličních stran a panu premiérovi," prohlásil šéf resortu spravedlnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp