Pedagožka z olomoucké univerzity: Zahraniční studenti se ptají, zda se po prázdninách budou v Olomouci cítit bezpečně

05.06.2015 16:10

Mrzí mě, že se k incidentu na olomouckém Horním náměstí nevyjádřil nikdo z vedení města, píše Lenka Podhorná z Centra pro výuku cizích jazyků LF UP v Olomouci v dopise, který zveřejnily Britské listy. Podhorná poukázala na to, že vyučuje většinu studentů, kteří u pátečního incidentu byli.

Pedagožka z olomoucké univerzity: Zahraniční studenti se ptají, zda se po prázdninách budou v Olomouci cítit bezpečně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

Podhorná ohledně své kritiky místních politiků upozornila na to, že v Olomouci v nejbližších dnech proběhne mezinárodní festival Svátky písní a také ME ve fotbale do 21 let. Podle Podhorné se mezi účastníky těchto akcí „zajisté najdou také muslimové“.

Pedagožku také znepokojuje, že příslušníci Policie ČR na olomouckém Horním náměstí momentálně „doprovázejí“ každého „exoticky“ vyhlížejícího studenta, občana či turistu. „Snažíme se naše studenty uklidnit tím, že jde o jejich bezpečnost, ne o to, že by měli být podezřelí,“ svěřila se Podhorná.

Poukázala na to, že zahraniční studenti se ptají, zda se po návratu z prázdnin budou moci cítit v Olomouci bezpečně a zda tu budou vítáni.

Celý text je ZDE

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…