Pehe sleduje dění kolem Klause: Tohle jsme zažívali jen s tajemníky KSČ

31.08.2013 19:55

Politolog Jiří Pehe si v komentáři uveřejněném na blogu Pehe.cz všímá dění okolo Václava Klause. Připomíná, že šéfka nového uskupení Hlavu vzhůru byla ochotna kandidovat i v barvách komunistů. Vzývání Klause navíc připomínalo chvalozpěvy na někdejší komunistické tajemníky, které jsme znávali před rokem 1989. Exprezidentovi prý jde o další oslabení ODS.

Pehe sleduje dění kolem Klause: Tohle jsme zažívali jen s tajemníky KSČ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe
reklama

„Hlavní role se ujala Jana Bobošíková, která je v povědomí veřejnosti zapsána především tím, že pod praporem vášnivého nacionalismu a antievropanství už kandidovala snad do všeho, do čeho lze u nás kandidovat, včetně dvou pokusů stát se prezidentkou země, z toho jednou jako kandidátka KSČM,“ poznamenává politolog.

V jednom šiku s Bobošíkovou stojí někdejší pražský primátor v barvách ODS Pavel Bém nebo expremiér Mirek Topolánek. Tentýž Topolánek, kterého Klaus v minulosti ostře kritizoval. Odborník k tomu poznamenává, že se Klaus ze strany svých stoupenců dočkal tolik chvalořeči, kterou jsme dříve slýchávali jen ve spojitosti s tajemníky KSČ. Klaus si však podle Jiřího Pehe spočítal, že by nevyhrál, a z přímé účasti na projektu vycouval.

Celý text Jiřího Pehe ZDE

Expert má za to, že exprezident sleduje jiný plán. Svým nepřímým angažmá v předčasných volbách hodlá prý ještě více oslabit ODS, aby po volbách mohl nastoupit jako její spasitel, např. ve volbách do Evropského parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

18:52 Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

Známý datový vědec a odborník na prokrastinaci Petr Ludwig si v rozhovoru na DVTV všiml, že dva léka…