Peklo v nemocnicích vrcholí. ČR překonává denní rekordy u hospitalizovaných i zemřelých

04.11.2020 22:31

Česká republika v úterý zaznamenala nejvyšší počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 za den od začátku epidemie, zemřelo 220 lidí. Nejvyšší od začátku epidemie je také počet hospitalizovaných, kterých je nyní zhruba 8 300. Během středy zatím přibylo 7 298 nových případů koronaviru, bilance je zhruba o pět set vyšší než v ten samý čas v úterý, píše iDNES.cz.

Peklo v nemocnicích vrcholí. ČR překonává denní rekordy u hospitalizovaných i zemřelých
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

Jen za úterý stoupl počet hospitalizovaných o více než desetinu. Zhruba stejný byl i nárůst počtu pacientů ve vážném stavu, těch je nyní 1 244.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává, že počet hospitalizovaných bude v následujících dnech stále stoupat. „Co teď zažíváme, je odraz toho, co se stalo před dvěma týdny. Jestli se situace začne lepšit, neuvidíme to dřív než za deset až 14 dní,“ dodal.

Podvečerní bilance nově nakažených potvrzuje trend posledních dní, pokračuje zpomalování nárůstu. Během středy zatím přibylo zhruba o tisícovku méně nakažených než minulou středu k večeru.

Snižuje se také podíl potvrzených případů na počtu provedených testů. Nejvyšší za celou dobu epidemie byl 25. října, kdy dosáhl zhruba 33,9 procenta. Podle posledních údajů klesl v úterý z pondělních 29,9 procenta na přibližně 29 procent.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo počet testů za předchozí den, bylo jich 41 756.

Zásadní informace ohledně nějaké předpovědi, jak to bude dál s očekáváními, návratem do škol nebo s obchody, se dozvíme podle premiéra Andreje Babiše v pátek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…