Pelikán napsal trojici architektů dopis, v němž se omluvil za 23 let trvající soudní proces

13.03.2015 15:50

Krátce po svém nástupu do funkce ministra spravedlnosti se Robert Pelikán v dopise omluvil trojici architektů za vleklý soudní spor, který trval 23 let. Tak dlouho se s nimi soudil jejich někdejší učitel, který žádal omluvu za nařčení z demagogie a kariérismu během revoluce v roce 1989.

Pelikán napsal trojici architektů dopis, v němž se omluvil za 23 let trvající soudní proces
Foto: JUDr. Pelikán
Popisek: JUDr. Robert Pelikán
reklama

Informoval o tom server iDnes.cz, kterému ministr Pelikán potvrdil, že omluvu napsal. Délku soudního sporu, který začal v roce 1991 a skončil loni v březnu ve prospěch někdejších studentů, označil Pelikán za "šokující“. V současnosti žádá trojice architektů po ministerstvu odškodnění za nepřiměřenou délku sporu.

"Dovolte mi, abych vyjádřil svou hlubokou lítost nad délkou zmíněného řízení a újmou, kterou vám její zjevná nepřiměřenost způsobila. Jménem svým i jménem České republiky se vám tímto omlouvám,“ napsal ministr v dopise, který má server k dispozici.

Celá zpráva je ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…