Peníze ve skutečnosti život neobohacují, hlásá miliardář Janeček

13.10.2013 6:29

Miliardář Karel Janeček patří k nejúspěšnějším lidem v republice, každou vteřinu vydělává několik stovek korun. V pořadu One man show na Streamu se ale nechal slyšet, že ty skutečné životní hodnoty rozhodně v penězích netkví.

Peníze ve skutečnosti život neobohacují, hlásá miliardář Janeček
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček

Janečkova společnost RSJ, která se zaměřuje na obchodování s finančními deriváty na zahraničních trzích, má roční obrat 2 879 000 000 000 000 korun, tedy 2,879 biliard. Přesnou částku na jeho účtu prozradit nechtěl, naznačil pouze, že přesahuje výši jedné miliardy korun. „Není to ale nic, co by člověka skutečně obohacovalo,“ zdůraznil.

Celé video naleznete ZDE.

Uvedl také, že za vteřinu vydělá několik stovek korun, ve dne i v noci, bez ohledu na to, co právě dělá. Vše totiž řídí počítače. „Peníze využívám pro společnost, aby se něco dokázalo změnit,“ poznamenal a odkázal tak na svůj Nadační fond proti korupci.

Život podle jeho názoru ale není o penězích. „Kvalita života se pozná podle hodnot, které člověk vyznává,“ míní a vyjmenoval tři důležité životní principy, životní energii, lásku a racionální myšlení, z nichž dle jeho slov vyplývají hodnoty, jako je například svoboda či rodina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…