Petr Bendl v duelu bojoval o Senát: Musíme podpořit živnostníky, kulturu, ochránit lidi

06.10.2020 19:11

Senát coby pojistka proti populismu a případným snahám vlády dělat si s Českou republikou co se jí zlíbí. Senátní kandidát, exministr, bývalý středočeský hejtman a kladenský starosta Petr Bendl na obrazovce ČT mluvil o svých prioritách v Senátu. V rámci duelu se tam střetl s pirátskou sokyní Adélou Šípovou, pro níž je důležitá novela exekučního řádu.

Petr Bendl v duelu bojoval o Senát: Musíme podpořit živnostníky, kulturu, ochránit lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bendl

Vláda vyhlásila nouzový stav a opět omezuje některé segmenty podnikání. Podle Petra Bendla, poslance a kandidáta na senátora za ODS na Kladensku, by měla firmám a živnostníkům tyto ztráty kompenzovat.

Petr Bendl v rámci duelu se svou protikandidátkou Adélou Šípovou na ČT zdůraznil, že by stát měl především podpořit všechny ty, které v současné době kvůli šíření koronaviru omezuje v podnikání. 

Anketa

Podporujete opatření proti covidu-19 činěná Romanem Prymulou?

55%
38%
hlasovalo: 24302 lidí

“Jde o oblast kultury, OSVČ a další. Stát by měl kompenzovat škody, které tím působí. Musíme dát lidem práci a to nejen na Kladensku. Jsem ekologicky hospodařící zemědělec a vím, jak potřebujeme kvalitní a dostatečné množství vody. Chci se v Senátu orientovat na zemědělství a podporu udržení vody v krajině. Stejně tak doprava, která trápí Kladensko. Jako hejtman jsem prosazoval spodní část pražského okruhu. Nejen Praha a střední Čechy, ale celá republika potřebuje i severní část obchvatu a napojení na průmyslovou zónu v Kladně, která místní zatěžuje. V neposlední řadě jde o zdravotnictví. Naši lékaři ve středních Čechách a menších nemocnicích obecně dostávají méně zaplaceno za stejné výkony jako jsou v Praze. Tuto nespravedlnost je třeba vyrovnat,” shrnul Bendl.

Šípová v úvodu spíše obecně konstatovala, že jí jde o sociální politiku, životní prostředí a transparentní nakládání s veřejnými financemi. V oblasti sociální zmínila projednání novely exekučního řádu a zákona o dostupnosti bydlení, u životního prostředí zmínila nakládání s odpady a boj s nedostatkem vody. 

  • Celý duel ZDE

“Moje priorita je jasná, chci lidem pomoci, aby žili ve zdraví. Řešit epidemiologickou situaci, pomoct postiženým, chránit ty, co si sami pomoci nemohou. Vytvořit systém, jak chránit zdravotníky, policisty, hasiče a všechny ty, kteří povinně přicházejí do styku s lidmi. Musíme udělat maximum pro udržení zaměstnanosti. Vnímám jako zásadní podpořit ty firmy, které budou nouzovým stavem a různými opatřeními vlády postiženi,” vysvětlil Bendl.

Ten zdůraznil, že pro výkon funkce senátora za Kladensko má nezpochybnitelné praktické zkušenosti. “Mám zkušenost z komunální politiky, osm let jsem byl hejtmanem, ministrem české vlády, znám region a vím, co tu lidé potřebují. Byl jsem starostou Kladna, kde jsem se narodil a prožil většinu života. Myslím, že mám dostatečné zkušenosti a jasnou vizi, jak pomoci kladenskému regionu,” konstatoval Petr Bendl.

Podle Šípové je Senát důležitou součástí českého ústavního pořádku a horní komora sehrává klíčovou roli a v krizích našemu právnímu řádu poskytuje dostatek ochrany. Bendl vnímá horní komoru jako pojistku proti populismu. “Zásadní je též role Senátu coby ústavní pojistky, aby si vláda nemohla s naší zemí dělat, co chce,” dodal Petr Bendl

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

14:40 Síkelova habaďůra: „Tvařte se jako malí a střední. Přimhouříme oko.“

Ministr Jozef Síkela dal velkým průmyslovým koncernům nečekanou radu: Pro účely zastropování cen ene…