Petr Fiala v Itálii navštívil Meloniovou

13.05.2024 22:51 | Monitoring

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí 13. května setkal v Římě s předsedkyní vlády Itálie Giorgiou Meloniovou a prezidentem Sergiem Mattarellou. Hlavními tématy jednání byl rozvoj obranné spolupráce, posílení ekonomických vztahů, migrace a strategická agenda EU.

Petr Fiala v Itálii navštívil Meloniovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

„S Giorgiou Meloniovou se shodujeme na potřebě dalších kroků v řešení nelegální migrace a o této nutnosti přesvědčujeme i další evropské země. Zásadní je řešení migrace mimo evropské hranice.

Jako skupina devatenácti zemí EU v čele s Českem a Itálií chceme jít nad rámec migračního paktu. Musíme více spolupracovat se třetími zeměmi, lépe bojovat s pašeráky lidí a uzavírat partnerství se státy, ze kterých migranti přicházejí,“ uvedl český premiér Petr Fiala, který se s Meloniovou setkal v sídle italské vlády.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Bydlení

Jaká pravidla navrhujete pro spravedlivé rozdělování městských bytů a pro sociální bydlení? Proč jste je neprosadili za Bartoše? A máte taky řešení celkové bytové krize? Respektive každý tvrdí, že je má, ale že by se něco změnilo, to fakt ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Co mělo jít Česku, šlo Ukrajině. Na dluh

12:21 Klára Samková: Co mělo jít Česku, šlo Ukrajině. Na dluh

„Naše finanční provázanost ve směru k ukrajinským dluhům je už taková, že jsme se v podstatě stali s…