Petr Hampl vidí v Česku jen tři politiky, schopné něco změnit. Napovíme, že jeden z nich je prezidentský syn...

11.07.2015 18:15

Sociolog Petr Hampl, jenž je členem Svobodných, tuto stranu bez obalu nazývá zombie uskupením. V Česku prý v tuto chvíli vidí tři až čtyři muže, kteří by mohli vést smysluplnou opozici proti současné byrokratické vládní mašinerii. Jednou z těchto osobností je prý i Tomio Okamura, ale ten ještě musí předvést, co v něm je. A kdo jsou další tři nadějní politici?

Petr Hampl vidí v Česku jen tři politiky, schopné něco změnit. Napovíme, že jeden z nich je prezidentský syn...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Hampl má za to, že většina představitelů dnešní pravicové opozice představuje jen úředníčky čtvrté kategorie nebo přitakávače byrokratického systému, který je stále mocnější. Přesto už před pár dny napsal, že tu vidí nadějné politiky.

V obecné rovině konstatoval, že dobrý opoziční lídr musí stavět nosnou ideu nad svůj osobní prospěch a nesmí se rozplakat, když o sobě v médiích čte, jak je špatný. Stejně tak musí umět pracovat v týmu a jeho srdce musí bít pro jeho spolupracovníky. Takové politiky u nás prý představují Václav Kalus mladší, Martin Konvička, jenž už oznámil, že vstupuje do politiky s novým uskupením, a Tomáš Pajonk ze strany Svobodných. S jistými výhradami do této skupiny Hampl zařadil i Tomia Okamuru.

„Dnes doplním, že podle mého skromného názoru jsou to Martin Konvička a Václav Klaus mladší. Třetím vzadu je Tomáš Pajonk, který je momentálně uzamčen v zombie straně Svobodných, ale má obrovský potenciál. Celý zbytek opozice jsou úředníčci čtvrté kategorie nebo lokální hráči. Snad až na Tomia Okamuru, který ovšem ještě musí dokázat, že není mužem minulosti a že umí vybudovat lidové hnutí,“ konstatoval člen Svobodných.

Hampl doslova napsal

Před časem jsem napsal, že v téhle zemi vidím jen dva lidi se schopností stát se skutečnými opozičními lídry. Tedy stát v čele lidové vzpoury proti státním a korporátním byrokratickým aparátům, které nejdřív těžce poškodily ekonomiku, teď se pokoušejí zničit sexualitu a intimitu, ale především se jednoznačně postavily na stranu islámských agresorů proti místním lidem.

Dnes doplním, že podle mého skromného názoru jsou to Martin Konvička a Václav Klaus mladší. Třetím vzadu je Tomáš Pajonk, který je momentálně uzamčen v zombie straně Svobodných, ale má obrovský potenciál. Celý zbytek opozice jsou úředníčci čtvrté kategorie nebo lokální hráči. Snad až na Tomia Okamuru, který ovšem ještě musí dokázat, že není mužem minulosti a že umí vybudovat lidové hnutí.

Opoziční lídr musí být člověk s jasnou vizí. Ta vize pro něj musí být důležitější než osobní prospěch. Musí být houževnatý, potřebuje hodně odvahy a nesmí se rozplakat, když čte v médiích ten den už desátý článek o tom, že je zločinec. Musí to být týmový hráč (spíš první mezi sobě rovnými než velký vůdce) a musí mít srdce pro své spolupracovníky. Takový byl Winston Churchill, takový byl Ronald Reagan. A takový musí být i ten, s kým uhájíme svou zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…