Petr Junek: Z člověka policajta uděláš, z policajta člověka už ne!

11.10.2017 21:23

TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Spisovatel Petr Junek si ve své aktuální sérii pravidelných glos pro ParlamentníListy.cz bere na paškál tři čerstvé případy, ve kterých se buď angažuje, nebo by se angažovat mohla policie. Jeden se týká i prezidenta Miloše Zemana a právě u něj je podle Junka dobře, že je policie ve věci laxní. Zemana totiž, podle spisovatele, brát vážně nelze. Respektive vážně jej prý bere už jen prezident Ruské federace Vladimir Putin.

Petr Junek: Z člověka policajta uděláš, z policajta člověka už ne!
Foto: Archiv Petra Junka
Popisek: Petr Junek
reklama

„To se zase ti naši kluci v uniformách vytáhli. Člověk na ně blikne a oni hnedka tasí zbraně,“ komentuje Petr Junek incident, který se odehrál na jedné z tuzemských vozovek. Řidič v Plzni se totiž během řízení dostal do konfliktu s policisty v civilu. Ti si to s ním zřejmě hodlali vyříkat a tak, když jeho auto zastavili, vyrukovali na něj hned se služební zbraní. „Ještě jezdí jak hovada. Co by pak tihle pistolníci dělali, kdyby na ně někdo ukázal zdvižený prostředníček, jak se občas stane. To by provinilce asi rozstříleli samopalem, až by z něj nic nezbylo,“ přidává další možný scénář Junek. Jeho vyústění naštěstí nevíme, jelikož řidič další vývoj situace pří spatření pistole raději nehrotil.

„Chlapci, pokud vás baví se ohánět bouchačkou, tak se přihlaste na některou zahraniční misi do armády,“ doporučuje horkokrevným policistům Petr Junek. „Tam můžete být dobrou potravou pro olovo. A třeba, když problikne ten drátek, co v prázdnotě vaší hlavy drží uši při sobě, budete i něčemu prospěšní,“ dodává.

Na běžné řidiče, podle Petra Junka, se vytahovat zbraň nesluší. „A už vůbec by se na ně neměla používat vulgární mluva a hlavně by se jim mělo vykat. Máte přeci na služebních autech heslo Pomáhat a chránit, ne? Tak ho prosím naplňujte a nedávejte nám další podklady ke vtipům,“ zakončuje svou úvodní glosu.

Dalším tématem, které v uplynulém týdnu spisovatele Petra Junka zvedlo ze židle, je únik dalšího podnětného materiálu kompromitujícího činy a slova bývalého ministra financí, předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

„Policie musí jednat na základě trestního oznámení pana Babiše na twitterový účet Julius Šuman, jenž musí předsedu strany, která sahá po vítězství ve volbách, vyloženě děsit,“ píše Junek. „Není týden, co bychom se nedozvěděli na bývalého člena komunistické strany něco nového. No jo, ale jaké opodstatnění má to trestní stíhání, když informace od Šumana jsou podložené?“ dodává.

Julius Šuman útočí a policie musí jednat

Twitterový účet Julius Šuman, který na Babiše vypouští uniklé informace s železnou pravidelností, se totiž vytasil s opravdovou perličkou, dokumenty banky HSBC. Ty mohou podle médií představovat důležitý důkaz týkající se Babišovy kauzy kolem padesátimilionové dotace z Evropské unie týkající se Čapího hnízda. Kde se dokumenty vzaly, či kdo za jejich zveřejněním stojí, vzbuzuje pochybnosti. Banka se ale k jejich pravosti zatím nevyjádřila.  

„Je problém v tom, že je přináší anonymní účet?“ zamýšlí se nad aktuální kauzou Petr Junek. „Ten nese jméno údajného Babišova spolupracovníka z řad StB. Ta parta asi moc dobře ví, proč zahaluje svou tvář. Elitní policisté, kteří řeší závažné trestné činy, jsou také v anonymitě, protože by se mohlo stát, že by se jim kmotři mstili. Není to stejný postoj?“ pokládá si řečnickou otázku. „Budeme také někdo žalovat policistu v kukle, který ho nachytal na švestkách?“ dodává.

A do třetice všeho dobrého i špatného si Petr Junek bere do hledáčku mnohými kritizovaného, a podle mnohých i prostým venkovským lidem oblíbeného, prezidenta Miloše Zemana. Zaujalo ho totiž zejména to, že zatímco v předešlých zmíněných kauzách se policie docela činí, v té týkající se české hlavy státu je zatím v klidu a laxní. Případ se totiž týká toho, kdy Zeman v přítomnosti novinářů řekl: „Vyžeňte toho kameramana, nebo ho zabiju.“

Zemanova slova o novinářích jako výzva pro Putina

Nicméně to, že Zemanův výrok policisté přecházejí, je podle Junka v pořádku. „Zemana přece nelze brát vážně. Před časem chtěl likvidovat novináře. Nyní se opřel do kameramana České televize a prohlásil, ať mu jde z cesty nebo ho zabije,“ píše Junek.

VIDEO – ZEMAN SE VYJADŘOVAL NA ADRESU NOVINÁŘŮ:

Podle Petra Junka Zemana berou vážně „snad už jen v Rusku“. „Když před místním největším borcem Putinem, který má černý pásek v judu a umí ulovit i tygra, zmínil, že je novinářů moc a bylo by potřeba je zlikvidovat, byla to pro nejmocnějšího Rusa výzva,“ komentuje někdejší setkání Zemana a Putina Junek ironicky. „Hned pár dní nato jakoby náhodou jeden z Putinových vrtulníků vystřelil rakety na novináře při běžném cvičení. Nikomu se nic vážného naštěstí nestalo, ale i tak Zemanovi byla udělena pěkná pocta. Zkrátka kámoši až na smrt,“ dodává Junek.

Přátelství Putina a Zemana podle Petra Junka utvrdilo i společné číslo Zemanových a Putinových odpůrců. „Zeman se prý při jednom přeletu nad Ruskem zeptal Putina, kolik že ho asi tak nenávidí lidí v jeho zemi. Putin se zamyslel a pak řekl: ‚Tak osm až deset miliónů.‘ ‚Hm, tak to je všude stejný,‘ odvětil český prezident,“ komentuje Junek. Ale srandu stranou. Novinář ČT by se měl nyní vážně obávat o svůj život, protože pokud se na něj Zeman takhle nahněval, je možné, že přiletí Putin a uloví ho jako toho tygra!“ zakončuje svou sérii glos.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…