Petr Nečas tajně vyfocen. Na schůzce s někým, kdo se bojí Babiše

23. 6. 2015 9:31

U podnikatele Františka Savova, který je v Česku stíhaný za krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti, se dveře jeho londýnského sídla netrhnou. Naznačuje to server Neovlivní.cz, podle něhož měl Savova v britském exilu vedle bývalého prezidenta Václava Klause několikrát navštívit i expremiér Petr Nečas.

Petr Nečas tajně vyfocen. Na schůzce s někým, kdo se bojí Babiše
Foto: archiv CEVRO
Popisek: RNDr. Petr Nečas, pedagog Centra transatlantických studií Vysoké školy CEVRO Institut

Exprezident Václav Klaus dle serveru navštívil podnikatele ve druhé polovině května, krátce před dalším kolem soudního jednání o vydání Savova k trestnímu stíhání do Česka. Podle vyšetřovatelů Savov spolu s dalšími podezřelými vytvářel fiktivní daňová přiznání, aby získal nárok na odpočet daně z přidané hodnoty.

Savov obvinění odmítá, jde prý o snahu zmařit jeho obchodní aktivity. Tvrdí, že proti němu vedou kampaň média vlastněná vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). A dle serveru to byla právě osoba šéfa hnutí ANO, která dostala Klause a Nečase do Londýna.

Neovlivní.cz uvádí, že bývalý premiér se do britské metropole vypravil několikrát, přičemž jedna z jeho cest se prý uskutečnila 15. září loňského roku. Savovův tým měl údajně po někdejším šéfovi vlády chtít pomoc se zmapováním Babišových bezpečnostních spojek. Tedy doložit, jaký vliv má Babiš díky svým konexím na české bezpečnostní složky.

Petra Nečase – stejně jako Václava Klause – doprovázel do Londýna stejný Savovův mediální manažer. „Měl jsem za úkol je doprovodit, o obsah rozhovorů v Londýně jsem se nezajímal,“ uvedl serveru pod podmínkou anonymity manažer.

Zatímco Institut Václava Klause návštěvu Savova potvrdil, Petr Nečas se odmítl vyjádřit. „Nemůžete se mě na nic zeptat,“ odmítl expremiér jakékoli otázky serveru při pokusu o osobní rozhovor. Nereagoval prý ani na zaslané sms.

Článek k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…