Petr Pelikán šokuje: Migrace? Mnohem horší čísla, než nám říkají. Žádné extra zacházení s nezletilci. Bratři se žení se sestrami, aby oblafli úřady

07.01.2019 11:00

Orientalista a arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Kupredudominulosti.cz. Hovořil o migrantech, kdy podle jeho slov jsou čísla o přicházejících uprchlících statistikami zachycených lidí, ale násobně větší množství osob se nikde nezaregistruje.

Petr Pelikán šokuje: Migrace? Mnohem horší čísla, než nám říkají. Žádné extra zacházení s nezletilci. Bratři se žení se sestrami, aby oblafli úřady
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Český orientalista a analytik Petr Pelikán
reklama

„To, co se určitě neví, je, že miliony lidí vždy směřovaly jako pracovní síly z oblastí Blízkého východu a Afriky do zemí Perského zálivu, nebo šířeji, do zemí Perského zálivu a bohatých, ropných, arabských zemí. V průběhu posledního - řekněme - čtvrtstoletí se tam pracovní trh hodně změnil, takže spoustu lidí, třeba Egypťanů, Maročanů, Etiopanů a tak dále, z Perského zálivu vytlačila levnější, pružnější, pracovitější síla zejména z indického subkontinentu. Tam, kde dříve byli Syřané, Egypťané, jsou dnes Pákistánci, Indové,“ poznamenal úvodem Pelikán. Poukázal také na rozvoj a dostupnost internetových komunikátorů. 

Anketa

Volili byste v příštích prezidentských volbách Václava Klause staršího?

32%
11%
hlasovalo: 14664 lidí

„Nejenom my, ale i lidé z Blízkého východu tráví hodiny a hodiny na sociálních sítích a jsou daleko více sociálně v kontaktu se členy svých rodin, svých kulturních okruhů, než se svým skutečným okolím. Přes sociální sítě se posílají informace o pohřešovaných na cestě, o trasách kudy jít. Posílají se přes ně peníze a, což je podle mě velmi důležité, motivují se přes ně další potencionální migranti,“ zmínil. 

Původní text ZDE.

„První, co se mělo udělat, bylo neplýtvat udělováním občanství a trvalých pobytů, netrpět nelegální pobyty. Teď už to nejde dost dobře zastavit, protože za lidmi, kteří dostali tato privilegia, se táhnou další a další. Čili minimálně by mělo být dalším krokem velmi nelidské a radikální omezení pobytových privilegií, ať už budou mít pro nově příchozí jakoukoliv formu,“ zmínil dále Pelikán. K přicházejícím migrantům uvedl, že statistiky existují jen u těch, kteří jsou zachyceni. 

„To znamená, že přijede gumový člun, a buď ho někde vyzvednou pobřežní stráže, nebo nevládní organizace a tyto lidi zaregistrují. Jenomže já vím právě přes sociální sítě psané neevropskými jazyky, nebo přes kontakty s lidmi z arabských a afrických zemí, že velké množství lidí se vůbec nikde nezaregistruje,“ zmínil. Situace je tak podle jeho slov bezpochyby mnohem horší.

„Do Evropy přijdou násobně větší počty lidí, kteří nejsou nikde zaregistrováni, protože žijí dalších sedm let někde na předměstí Marseille v marocké komunitě. Do toho musíme připočíst imigranty, kteří sem přicházejí nějakým legálním způsobem. Tito lidé se neobjevují ve statistikách, protože neprojdou přes hranice nelegálně, takže vlastně nevíme, jak velká migrace je. Ale myslím, že to nevíme, protože to nechceme vědět,“ dodal.

Pelikán se následně svěřil s tím, že on sám spatřuje několik možných scénářů vývoje. Jedním z nich pak podle něj je, že Evropa rezignuje na svou dosavadní identitu a přijme jako fakt jakýsi model multikulturalismu a zcela zásadně se změní. „Všichni si na to zvyknou, protože jak se budou postupně rodit a dorůstat další a další generace, tak si na to zvyknou stejným způsobem, jako si na takovýto multikulturalismus zvykli obyvatelé Perského zálivu, kde ve většině zemí tvoří majoritu obyvatelstva cizinci. To je jedna možnost. Další možností je jakási moderní obdoba předválečného antisemitismu, to znamená, že se změní politická reprezentace, která bude nejdřív programově zavírat oči nad činy ulice, která místo židovských obchodů vymlátí turecké obchody a místo zapálených synagog zapálí modlitebny,“ sdělil Pelikán.

Zmínil také podle něj až nelidská opatření, jež by bylo nutné udělat, a to například v oblasti slučování rodin. „Aby se bratři neženili s vlastními sestrami a tím legalizovali jejich pobyt. A aby neposílali napřed nezletilce, kteří mají zvláštní zacházení a pak za nimi mohou legálně přijet jejich příbuzní,“ podotkl. 

Do Česka se podle jeho slov pak dostávají lidé spíše ze středních vrstev, kteří měli prostředky na to, aby se dostali až do Evropy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

8:54 Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

I po omluvě moderátora Petra Suchoně, který dle svých slov příliš emocionálně tlačil na prezidenta Č…