Petr Robejšek odhaluje, proč bylo ve skutečnosti založeno euro

28.06.2017 19:48

Euro a důvod, proč podle něj vlastně vzniklo, si vzal „na mušku“ Petr Robejšek na serveru Neviditelný pes. Popisuje svůj názor na přijetí či nepřijetí eura v současné době v České republice a vysvětluje, proč Realisté v těchto dnech organizují petici proti přijetí této měny.

Petr Robejšek odhaluje, proč bylo ve skutečnosti založeno euro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

„Euro bylo a dosud je vydáváno za nástroj sloužící k sourodému hospodářskému rozvoji členských zemí. Ale fakticky bylo euro zavedeno (hlavně) z jiných důvodů,“ píše Robejšek a vzpomíná například na to, co si o zavedení eura myslel Helmut Kohl.

„Zesnulý Helmut Kohl řekl 18. prosince 1989 americkému ministrovi zahraničí Georgi Bakerovi, že odstraněním marky ‚se prohřešuje proti německých zájmům‘,“ píše Robejšek, podle kterého měl Kohl pravdu.

Petr Robejšek vysvětluje, proč podle něj bylo euro tedy skutečně založeno. „Zejména z francouzské iniciativy proto, aby oslabilo německou ekonomiku, definitivně spoutalo Německo v evropských strukturách a učinilo evropskou integraci nezvratnou,“ píše Robejšek s tím, že francouzský cíl mocenského oslabení Německa však nebyl dosažen a Berlín dnes ovládá EU ještě výrazněji než při zavedení společné měny.

Robejšek se také rozepisuje o tom, že se německé elity podle jeho názoru snaží zachovat nefunkční eurozónu v současném složení za každou cenu. Zmiňuje i Řecko. „Po podzimních německých volbách se v Berlíně začne otevřeně mluvit o odpuštění dluhů Řecku,“ míní Robejšek.

Euro ve svém textu označuje v současné době za nenasytné božstvo, které neustále polyká další a další finanční oběti. „Společná měna měla vést ke sjednocení kontinentu,“ píše Robejšek s tím, že dnes jej spíš rozkládá.

Podle Robejška by bylo v současné době trestuhodné, aby Česká republika přijala euro a dobrovolně vstoupila na potápějící se loď. Na konci článku informuje o tom, že Realisté v těchto dnech organizují petici proti přijetí eura.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…