„Já se obávám, že na křivce, na které se vždy ta impéria pohybují, jsme v nejlepším případě v zenitu a vidíme dobře dolů, ale ještě nějakou dobu máme šanci udržet se na vrcholu,“ upozorňoval. Ačkoli si je dobře vědom, že všechna čísla lze interpretovat podle toho, jak se to komu zrovna hodí, dovolil si vyřknout i varovná slova. Naše společnost už je tak saturovaná, že v podstatě končí ekonomický růst. Některým lidem už v podstatě není co prodat a jiní jsou na to až příliš chudí.
„Neměli bychom přehlédnout to, že my jako Česká republika jsme tu spolu s Německem ostrovem blaženosti. To, že se nám tady vede dobře, neznamená, že kapitalismus není v krizi,“ vykresloval pochmurnou vizi host. Češi to možná pochopí až tehdy, když je v práci nahradí roboti. V tu chvíli si možná uvědomí, že život není jen o tom, že si koupíte nové auto nebo mobil. Lidé se musejí zamyslet nad tím, co jiného je motivuje v životě. „To jsme měli udělat už dávno,“ dodává Robejšek.
Kartel médií a akademiků
Pokud jde o uprchlickou krizi, ta odezní stejně jako všechny ostatní migrační krize v minulosti. Západní svět se proti ní už začíná bránit, byť to většina politiků neříká nahlas, až na britského premiéra Davida Camerona, který popisuje věci, jak jsou. „Evropa má problém v tom, že není jednotná vůbec v ničem a v této krizi především v imigrační politice,“ vyjádřil názor Robejšek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp